Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja systemu z płyt Recovery - kilka niejasności

PICARD 07 Lip 2009 20:44 1277 0
    PICARD
    Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Mam wielki problem bo nie umiem i nie wiem jak się zabrać do tematu. Posiadam acera aspire 5002wlmi od niedawna. Nie posiadałem płytek recovery i został zainstalowany xp z plytki oem. Otrzymałem od byłego właściciela płytki recower tzn 3 płytki z windows xp home i jedna płytka dodatkowa ale nie umiem sobie z tym poradzić co i jak po koleji wgrywać. Wgrywając wersje oem usunąłem partycje recovery z hdd. Podpowiedzcie dokładnie co i jak wgrywać bo jest to mój pierwszy acer i mam duży kłopot z tym. Nigdy nie bawiłem się acerem. Może wydać się to śmieszne ale tak niestety jest.
    Proszę o pomoc za którą z góry bardzo dziękuje.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 31 [minuty]:

Dobra sam sobie pomogłem.
    Ale dla innych którzy może będą szukali tego samego napisze co i jak. Niestety nie moge wejść do biosa więc zainstalowałem na wersji oem windowsa xp program z płytki acera pod tytułem emenager. W emenager ustawiłem jako startowy cdrom (przy uruchamianiu systemu i wciśnięciu f12 ustawieniu startu z cdrom niestety nie uruchamiał się instalator). Płytka nr 1 bootowalna w napęd restart i wyskoczyło okienko gdzie mam do wyboru opcje (nie pamiętam nazwy ale związane z dyskami twardymi ) zanzaczam tą opcje i zaczyna się instalacja. Program instalacyjny powoli woła inne płytki z systemem win xp home (w moim przypadku). Po zakończeniu ponownie woła płytke bootowalną nr 1. Po zakończeniu wysuwa sam płytke. Kilka minut na zainstalowanie samoczynne sterowników i mamy gotowy zainstalowany system windows xp home edition.
    Jedno moje spostrzeżenie i pytanie zarazem - w zainstalowanym programie emenager nie ma podprogramu erecovery ?? Może dlatego że nie mam zainstalowanej partycji recovery ?? Nie mam pojęcia ale i bez tego wszystko śmiga jak na razie.
    Wydaje mi się że temat do zamknięcia chyba że będą pytanka.
    Pozdrawiam