Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Nissan P12] kontrolka poziomu paliwa / distance to empty

07 Lip 2009 18:26 3006 3
  • Poziom 10  
    Witam. Niedawno założyłem instalację gazową: STAG300/Tomasetto/Bormech. Problem tkwi w wskazaniach kontrolki poziomu paliwa oraz komputerowym wskazaniu distance to empty. Mam 1/3 zbiornika paliwa i pełny zbiornik gazu. na tej ilości paliwa komputer wylicza sobie że mogę przejechać ok 200km. Oczywiście całą tą trasę przejeżdżam na gazie i tu zaczyna się problem. Po przejechaniu tego dystansu mimo iż zbiornik jest dalej napełniony w 1/3 to wskazówka natychmiastowo opada na zero i znika wartość distance to empty. Myślę, że właśnie w tym momencie głupieje komputer gdyż auto przejeżdżając 200km nie spala paliwa. Jeżdżę codziennie 20km do pracy w jedną stronę i problem ten nie występuje. Występuje tylko przy dalszych trasach przekraczających wskazania komputera. Wydaje mi się żę komputer co parę (?) zapaleń auta diagnozuje poziom paliwa w baku. Problem znika po odłączeniu akumulatora na parę minut (czyli resecik kompa) z tym że jest to strasznie uciążliwe (ponowne ustawienia radia itp.) i nie wiem czy do końca bezpieczne. Moje pytanko: czy jest na to sposób albo jakiś przekaźnik czy inne ustrojstwo? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    wpisz w goggle TANK FOPPER.powinny być dostępne u monterów lpg.bardziej zaawansowani monterzy eliminują ten problem bez emulatora.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    jak miałem astre też miałem tak, ale nie przejmowałem się tym, wskazanie dystansu na komputerze doszło do zera i nic samochód jechał dalej, ale wskazówka nie zmianiała Swojego poziomu....