Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedłużacz sygnału pilota.

kam5 07 Jul 2009 18:44 3312 3
    kam5
    Level 10  
    Witajcie.
    Wymyśliłem sobie układ wykorzystując płytkę odbiornika IR z telewizora biazet o symbolu siemens 409 sfh 506-36. Jest w nim zamontowany wzmacniacz sygnału, który po podłączeniu zasilania 4,5V daje na wyjściu ok 1,7V.
    Problem tkwi jak zrobić wzmocnienie sygnału wyjściowego aby dawało 3V (1dioda nadawcza) bądź 6V (2diody nadawcze na wyjściu).

Wstawiłem sobie stary tranzystor BC107 który daje mi ok 3v ale niestety TV nie jest w stanie prawidłowo odebrać tego sygnału.

Może macie jakieś pomysły co wstawić na wyjściu aby wzmocniło mi sygnał bez zakłóceń.
    Zaletą tego układu siemensa jest to, że sygnał wyjściowy jest stały niezależnie od odległości pilota od odbiornika podczerwieni.

Czekam na pomoc. Dziekuje.
    januss73
    Level 32  
    O ile się orientuję na wyjściu takiego odbiornika masz czysty sygnał cyfrowy, czyli 0 i 1 a odbiornik w twoim TV posiada filtr pamowoprzepustowy i jest w stanie odebrać tylko sygnał modułowany na danej częstotliwości, zwykle jakieś 36kHz, więc takie proste to nie będzie.
    kam5
    Level 10  
    Możliwe ,że tak wlasnie jest.Jako tester pilota sprawdza sie znakomicie,natomiast zadne urzadzenie nie reaguje na to :((.

Wykonalem rowniez uklad z forum elektrody na samych tranzystorach i układ działa ale głwny problem to brak stabilnosci sygnalu na wyjsciu :(. Im dalej odsune pilot od odbiornika podczerwieni z pilota tym slabszy sygnal mam na wyjsciu.

Moze na jakies sprawdzone rozwiazanie ktos ma namiary?