Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie CB radio do 200zł

TommyTT 07 Lip 2009 21:43 10925 25
  • #1 07 Lip 2009 21:43
    TommyTT
    Poziom 9  

Witam

Mój golf MKII przyjeżdża już za niedługo zza granicy. Chciałbym sobie CB radio kupić do 200zł, ale żeby od razu była w nim antena. Wiem wiem seryjne są beznadziejne ale po jakimś czasie wymienie ją na lepszą. Czy pokazalibyście mi jakieś sensowne oferty?? Słyszałem że ALAM 199 to bardzo dobre radio. Nie wiem ja sie nie znam. Prosze pomóżcie mi w wyborze:)

Pozdrawiam

0 25
  • #2 07 Lip 2009 21:59
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Alan 199 to "delikatnie pisząc" bardzo NIE udany model radia. :cry:

Awaryjność Alana 199 w serwisach jest jak (w skali pojęć od 1 do 10) 8, czyli dość duża. :cry:

Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Lip 2009 22:07
    TommyTT
    Poziom 9  

dziękuje bardzo za ostrzeżenie. A czy Alan 109 ma jakieś poważne wady??

0
  • #4 07 Lip 2009 22:24
    S.B.
    Poziom 11  

A ja w 93-cim zaczynałem swoją przygode od ONWA MK-2, i gitara, potem miałem 7 "radyjek", kup se takie na jakie Cie stać, zawsze możesz zmienić?!

Nie kupisz teraz radia dobrego za 200 zeta, chłopaki Ci wyżej już napisali.....podejrzewam że dopiero ZACZYNASZ na tym paśmie "gadać"?

0
  • #5 07 Lip 2009 22:29
    SQ4O
    Poziom 18  

do 200zł to może kupisz jakiś zestaw ... pt. COBRA 19 DX IV + MIDLAND 18-244M :hihi:

0
  • #6 07 Lip 2009 22:32
    S.B.
    Poziom 11  

SQ4O napisał:
    do 200zł to może kupisz jakiś zestaw ... pt. COBRA 19 DX IV + MIDLAND 18-244M :hihi:

A Ty od czego zacząłeś, nie nabijaj sie zaraz, pokaż swój sprzęt? Zmieniam post bo mnie telepie, podobno se mamy pomagać TU, a nie nabijać sie?

I według rega tego forum, ja już wisze, ale TY jak masz więcej kasy od zalozyciela tematu, to mu na konto "pomoz" ale nie nabijaj sie, ....moder, mozesz to usunac..

Nie nabije se punktow bo zmieniam, poczytaj nizej...jak taka ma byc Elektroda, to ja biere swoje dupsko, w swoje spracowane rece i mnie TU juz nie ma, nie kazdy sra kasa...! Sorry za uklad klawiszy, nic na to nie poradze...mozecie TO usunac, choc nie wiem czy napisalem co przeciw regulaminowi! I wiecej nie rzucaj takich tekstow ludziom...mozecie mnie zablokowac....

0
  • #7 07 Lip 2009 22:39
    TommyTT
    Poziom 9  

znaczy sie mam już radio Albrecht AE4900FM lecz jest tylko na paśmie FM znalazłem je u kolegi i kupiłem za "2 piwa" więc sie nie śmiejcie. Antene mam od ojca na dachu on sie bawi w prawdziwą radiokomunikacje i ma porządny sprzęt. Ja używałem to radio 2 - 3 razy niestety nikt mnie nie słyszał :(. To prawda kupie to na co mnie stać. 200 zł to max co moge dać bo już i tak mam spore wydatki związane z golfem. Przed chwilą kolega do mnie napisał i powiedział że tanio sprzeda mi Staboxm3082 bez anteny. Czy to dobre radio. Ponoć jest przerobione (??)

0
  • #8 07 Lip 2009 22:52
    S.B.
    Poziom 11  

Jak masz komóś pomóc, to pomagaj, nie szpanuj. I nie używaj może znaków typu "SQXXX" bo...zapraszam na priwa do dyskusji?

Prosze zcalić z poprzednim moim postem, wyrwała mi sie nowa tabelka..

0
  • #9 07 Lip 2009 22:54
    SQ4O
    Poziom 18  

... od czego ja zaczynałem - 7 lat temu jako małolat --- ALAN 100 PLUS + ALAN 9+ na parapecie 10 piętra.

"TommyTT" - pamiętaj, ze antena to podstawa ... "antena widzi, antena słyszy" ;)

0
  • #10 07 Lip 2009 23:04
    S.B.
    Poziom 11  

SQ4O napisał:
    ... od czego ja zaczynałem - 7 lat temu jako małolat --- ALAN 100 PLUS + ALAN 9+ na parapecie 10 piętra.

"TommyTT" - pamiętaj, ze antena to podstawa ... "antena widzi, antena słyszy" ;)

Czemu zmieniasz temat? Za 2 stówki nic nie kupi "dobrego" temu proponuje ONWE na początek?

0
  • #11 07 Lip 2009 23:15
    TommyTT
    Poziom 9  

Staboxm3082 a to radio ? moge je tanio wyrwać ??

0
  • #12 08 Lip 2009 11:15
    SP5ANJ

Witam.

Mamy nowy dzień i mam wrażenie, że Emocje OPADŁY.

Panowie SQ4O i S.B. rozumiem, że od teraz będzie wszystko tzw. "cacy". :D

Pozdrawiam.

0
  • #13 08 Lip 2009 11:26
    SP5IT

200zł to kosztuje niezła antena samochodowa CB a nie radio.
    Tanie mięso psy jedzą TommyTT. DOzbieraj trochę i kup coś co da się używać.
    Michał

0
  • #14 08 Lip 2009 15:43
    szpara
    Poziom 27  

Poszperaj w sieci sklepów Auchan. Niedawno był tam maxon cm10 za 161 zł. Całkiem przyjemne radio z multistandardem. Ładna modulacja i odbiornik znośny jak za te pieniądze. Za resztę kupisz jakąś 'protezę' ale działać będzie.

0
  • #15 08 Lip 2009 21:38
    johnyshop007
    Poziom 9  

Informacja na temat MAXONA CM 10 jest bardzo trafna i żetelna to doskonałe radio za niezwariowana kwote a dotego bardzo zaawansowane technologicznie z dobrze pracujacym odbiornikiem i nadajnikiem. ASC pracuje tak jak powinno tzn nie puka w głosniku jak w wielu innych bardziej znamienitych urzadzeniach.

0
  • #16 09 Lip 2009 10:27
    pysiaaa
    Poziom 11  

TommyTT napisał:
    Witam

Słyszałem że ALAM 199 to bardzo dobre radio. Nie wiem ja sie nie znam. Prosze pomóżcie mi w wyborze:)

Pozdrawiam

Ja sobie zakupiłem Alan 109 + Hustler IC100 (za 200zł komplet) i jak na razie mi wystarcza. Alan 199 podobno jest czulszy i bardziej szumi.

0
  • #17 09 Lip 2009 11:58
    MoniTOX
    Poziom 25  

A co sądzicie o TTI TCB-770 lub 880?
    Czy warto?

0
  • #18 09 Lip 2009 18:01
    johnyshop007
    Poziom 9  

TTI TCB-770 to srednia klasa i trzeba sobie zdawac z tego sprawe. W miare nowe rozwiazania technologiczn-radio wielosystemowe obsługujace cała europe programowane z klawiatury.Co do pracy w terenie- bardzo dobra ostra modulaacja , mikrofon wyposazony w przeł. kanałow i blokade co bardzo przydatne,posiada równiez RF GAIN to przydatna regulacja czułosci wejscia odbiornika.Ogólnie niezłe mało awaryjne mam go mało na serwisie. TTI -880 to prawie to samo dodano pewne mało istotne funkcje.

0
  • #19 14 Lip 2009 10:44
    Marek Matysek
    Poziom 19  

TTI to może i ładnie wygląda. Odbiera jednak wcale nie lepiej od innych sprzętów na rynku. A to, że ma trochę bajerów i niebieski wyświetlacz... Modulacja rzeczywiście dobra. Ale dobre radio to dobry odbiornik. Przede wszystkim stwierdzam ( w przeciwieństwie do kolegi powyżej) że TTI jest awaryjne. Wiem bo rownież naprawiam CB od ...nastu lat. Procesor SAMSUNGA, który ni z tego ni z owego potrafi robić głupoty... W razie awarii, w kraju nie naprawisz... bo niedostępny Zdecydowanie polecam starsze radia tak jak wyżej wymienione STABO, bardzo dobre odbiorniki mają radia DNT, niektóre modele ALBRECHTA. To fakt, że niektóre trzeba "przerobić", przestroić, rozblokować AM na pełną czterdziestkę, przestroić z "5" w "0", ale uzyskuje się wtedy naprawdę niezły sprzęt. Przynajmniej nie takie "szumofony" jakie można ostatnio kupić w sklepie. Odradzam wszystkie najnowsze modele COBRY. Ze starą dobrą 19 nie mają one nic wspólnego, wręcz przeciwnie, awaryjny potencjometr SQ i bardzo kiepski nadajnik, a konkretnie żle zrobione obwody wyjściowe i fatalnie poprowadzone ścieżki zasilające stopień końcowy nadajnika, z którymi borykał się niejeden fachowiec. A ALAN 100 PLUS, czy 199A no cóż, niczym się nie różni od starej popularnej ONWY. To ten sam układ, nawet oznaczenia na płycie się pokrywają. W fabrycznych występują zasadniczo dwie usterki. Wyłącznik w potencjometrze bardzo szybko się "kończy" no i luty w okolicy VCO (rejony zalane parafiną). Ta parafina jest bardzo agresywna i rozpuszcza połączenia lutowane. Oznacza to, że po pewnym czasie radio przestaje nadawać i odbierać. Trzeba je "przelutować" i na jakiś czas jest spokój.

0
  • #21 16 Lip 2009 23:01
    MoniTOX
    Poziom 25  

Jak to jest czy zasięg skąd max. ściąga CB zależy od radia czy od anteny?

0
  • #22 17 Lip 2009 12:00
    mdw418
    Poziom 11  

Zasięg a właściwie "ogólna sprawność" całego zestawu zależy przede wszystkim od instalacji antenowej. Lepsze osiągi możesz zyskać przy mniejszej mocy ale przy dłuższej i prawidłowo zestrojonej antenie niż przy np. dwukrotnie większej (albo jeszcze trochę więcej ) mocy i źle zestrojonej i krótszej antenie.

A co do Stabo :
    Modelu który zaproponowałeś nie testowałem
    Pewne "badania" dla własnej ciekawości prowadziłem z modelem xm4012n
    Transceiver charakteryzował się bardzo dobrą modulacją wysoką selektywnością
    Moc to 4w FM
    1w AM

0
  • #23 18 Lip 2009 00:53
    adrian888
    Poziom 10  

Kolego nie chcę żeby tu kolejna dyskusja wyskoczyła ale za 200zł kupisz sobie już radyjko ze stajni Unidena 510/520 tylko jest minus brak deklaracji zgodności na użytkowanie tego sprzętu ale tak ogólnie to źle się nie spisują te radia:) wracając do radyjek Stabo też jest dobre.

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin, punkt 12.
    Nie pisz bzdur i nie wprowadzaj czytających w błąd. Sprawa deklaracji była 100 razy wyjaśniana.

0
  • #24 18 Lip 2009 05:01
    sq7gvu
    Poziom 17  

Odbiegając od prawnych zagadnień związanych z użytkowaniem pewnych modeli na terenie RP - Unideny 510/520 patrząc po schemacie ale także ze swojego doświadczenia - są jednymi z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Mając podobne możliwości jak Onwa itp urządzenia, to uniden bije je na głowę. Jedynie w tej klasie bije unidena Alan 18 / 28. Z uwagi na świetnie rozwiązany odbiornik.

0
  • #25 19 Lip 2009 17:35
    bubrb
    Poziom 9  

Obecnie mamy AM... a co będzie jak przejdziemy w FM... idziemy do europy... to wtedy unidenty trza będzie do kosza wywalic ?!

0
  • #26 19 Lip 2009 17:53
    SP5IT

Nie dożyjesz tego ;)

0