Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

norton ghost - tworzenie obrazu bez restartu komputera??

07 Lip 2009 23:02 2181 5
 • Poziom 11  
  Witam

  Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia obrazu systemu [najlepiej programem norton ghost] bez potrzeby restartu komputera?? jeśli tak to w której wersji jest taka opcja bo ja mam starszą ale stabilną wersje 2003.775.

  Pozdrawiam
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 28  
  Robienie obrazu bez restartu komputera mija się z celem poneiważ do poprawnego wykonania obrazu wymagane jest odmontowanie woluminu systemowego (o ile wolumin systemowy chcesz zobrazowac). Wersja 2006 bootowalna z pendrive'a umożliwa robienie obrazu z dzialajacego systemu bez restartu.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 9  
  Ja mam Norton Ghost 14 PL, i gdy dziś robiłem backup'a partycji C:\ nie musiałem raczej robić restartu, zobacz NG14 na necie.
 • Poziom 11  
  czyli i tak muszę wyłączyć komputer żeby zbotować z pena... tak?
 • Poziom 28  
  Nie po prostu jest to wersja w 1 pliku wykonywalnym bootowalna z poziomu systemu operacyjnego (podczas jego pracy). Tak jak wcześniej pisałem wykonanie poprawanego obrazu systemu wymaga dezinstalacji woluminu systemowego. Dodatkowo przy wykonywaniu obrazu partycji z Vistą aby przenieść ją poprawnie na inny dysk konieczne jest zachowanie identyfikatora woluminu (co można w prosty sposób obejść wykonując obraz całości dysku powiedzmy z jednego dysku na drugi - nie trzeba czekać do końca - wystarczy MBR i początek partycji systemowej).

  Napisz dokładnie którą partycję chcesz wrzucać do obrazu (systemową czy nie).

  Tak samo jak nie będziesz w stanie przeskanować partycji systemowej podczas pracy systemu a dopiero przy jego ponownym uruchomieniu, tak samo wykonywanie obrazu działającego systemu będzie niemożliwe lub z ryzykiem uszkodzenia takiego obrazu.
 • Użytkownik usunął konto