Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie sygnałów sat i Tv naziemnej

wlj 07 Lip 2009 23:20 1952 2
  • #1 07 Lip 2009 23:20
    wlj
    Poziom 10  

Witam. Mam drobny problem a może raczej pytanie: posiadam w domku jednorodzinnym instalację tv przeprowadzoną jednym kablem koncentrycznym od dachu do parteru. na dachu jest zamontowana antena Tv naziemnej i podłączona w tą instalacje. Z kolei na parterze jest zainstalowana antena sat i sygnal z czaszy jest doprowadzony od dołu czyli na parterze. Pytanie czy jest jakaś opcja zsumowania tych dwóch sygnałów tak aby np na 1 piętrze móc korzystać z sat i Tv naziemnej. Czy jest opcja połączenia tych dwóch instalacji kablowych np tak (linia czerwona), aby móc odbierać jedno i drugie. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

• #2 08 Lip 2009 00:11
    spoli
    Poziom 14  

Twój tuner sat na wyjściu generuje sygnał video i audio. Te sygnały zamierzasz dostarczyć na piętro - do telewizora.
    Dobrym medium transmisyjnym może być kabel (dodatkowo położony kabel audio video długości kilku/kilkunastu metrów) znajdziesz, np. na Allegro (np Euro, cinch, itp.)
    Jeśli nie chcesz/ nie możesz układać kabla, między piętrami możesz posłużyć się łączem radiowym- różnego rodzaju videosendery również są do wyszukania, np. na Allegro.
    Trzecim sposobem może być wprowadzenie sygnału audio/video do istniejącej instalacji antenowej po uprzednim użyciu modulatora i sumatora. Modulator przekształci sygnał audio/video w odpowiednio zmodulowany sygnał jednego z kanałów telewizyjnych, a sumator umożliwi połączenie go pozostałymi, pochodzącymi z anteny, sygnałami odbieranych stacji telewizyjnych. Po więcej informacji na temat modulatorów itp. odsyłam Cię na przykład do strony firmy Dipol
    Osobnym problemem, jest kwestia sterowania tunerem sat, np pilotem z piętra na parter. Niektóre z ofert videosenderów mają wbudowaną możliwość "przedłużacza pilota". Szukaj i pytaj konkretnie...

• #3 08 Lip 2009 10:42
    wlj
    Poziom 10  

Witam. Rozumiem kwestie wykorzystania sumatora sygnałów ale niestety 1 sygnały są z różnych stron budynku (jeden z dachu jeden z parteru) ,2 nie chce przesyłać sygnału z jednego tunera na piętro-parter tylko posiadam drugi zestaw sat z własną kartą. Przepraszam za mój błąd że nie dopisałem iż posiadam 2 tuner sat i karta TNK która niestety nie posiada polsatu, z tąd pomysł na połaczenie TV naziemnej i SAT. Niestety również nie mam możliwości pociągnięcia dodatkowych przewodów. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME