Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Schneider TV17 problem z VIDEO IN

iGLO 23 May 2004 20:42 1218 4
    iGLO
    Level 12  
    Po podłączeniu karty graficznej (Radeon 9200) do telewizora (SCART 1)obraz byl bardzo slabej jakosci. Słabe kolory, czasami skakał obraz, czasami obraz był przesuniety o 1/3 obrazu w dół. Po podłączeniu do SCART2 obraz przez pewien czas był dobry a po 1-2 min znowu sie popsuł i nie wrócił do prawidłowego stanu(te same objawy co SCART1).

Przy podłączaniu karty graficznej do TV można bylo poczuć przez chwile napięcie.

Napięcie ok 100 V ktore pojawiło się na obudowie komp. wynikało z słabej jakości zasilacza komputera i tego że komp. był podłaczony do gniazdka bez uziemienia.

Po "uziemieniu komputera" obraz na TV nadal był zły.
    Uszkodzone zostało wejście VIDEO w TV, karta graf jest OK.

W pliku z elektrody: Shneider TV17.pdf mamy kawałek schematu ale nic konkretnego z niego nie moge odczytać co może być uszkodzone.
    Początkowo myślalem że może być uszkodzony przełącznik wyboru wejść VIDEO (STV6401) i chciałem go wymienić na nowy ale nigdzie nie moge go kupic ani nawet ściagnac info (pdf) o nim. (sprawdzalem na www.st.com - nic nie ma ).

Możlwe że te kondensatory 33 pF (C718 C721) i te dalsze elementy są uszkodzone ??
    Czy one by powodowały takie zniekształcenia ??? (Skakanie obrazu, przesunięcie w pionie o 1/3 obrazu (podajac sygnal z kart graf, maksymalizujemy okienko w windzie to przesuniecie to zmienia sie na 1/8 przesuniecia w doł)).

Co może być uszkodzone ??? Co mam sprawdzić ???
    POMOCY !!!
    iGLO
    Level 12  
    Nikt nie ma zadnych pomysłów ???

Co może być uszkodzone ?? POMÓŻCIE !!!!
    lolek1
    Level 15  
    Dzisiaj walczyłem z tv17 który miał bardzo blade OSD,prawie go nie było widać,brak fonii przez AV i z tunera, sygnał video podany na AV był zniekształcany i na ekranie wyglądał jak sygnał z anteny we francuskim secam.Po chwili jednak okran robił się czarny. Z anteny sygnał video ok.
    Nie miłem już koncepcji bo wydawało mi się że sprawdziłem wszystko.
    Wszedłem w serwis i poprostu zresetowałem pamięć jest taka opcja
    RESET NVM i po ponownym włączeniu wyłącznikiem sieciowym dane zostały zapisane do pamięci i wszelkie dolegliwości ustały.
    Powodem usterki było podłaczenie do wejsć euro sygnałów z komputera.
    Ale o tym powiedział mi pózniej kolega który tv dostarczył.
    iGLO
    Level 12  
    Jak wogole wejsc w tryb serwisowy TV17.1 ??

Czy po RESET NVM bede musiał coś ustawiać ???
    (Nie bawilem sie jeszcze z trybem serwisowym schneiderow)
    iGLO
    Level 12  
    Da rade wejsc w tryb serwisowy nie oryginalnym pilotem.
    (Mam jakis uniwersalny z taiwanu :( )