Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz na tranzystorach HEXFET o mocy 400W

Fairgrounds 28 Sie 2002 16:20 1200 0
  • Wzmacniacz na tranzystorach HEXFET o mocy 400W
    Autor: wiluone(malpa)wp.pl
    Wzmacniacz na tranzystorach HEXFET o mocy 400W
    Przedstawiam wspaniały wzmacniacz który zadowoli każdego amatora czystej, dynamicznej oraz głośnej muzyki
    Przedstawiam wspaniały wzmacniacz który zadowoli każdego amatora czystej, dynamicznej oraz głośnej muzyki. Wzmacniacz posiada niebagatelną moc czterystu wat [4W] która powinna wystarczyć nie tylko do domu lecz także do nagłośnienia średniej wielkości lokalów. Posiada on opóźnione włącznie głośnika, co eliminuje nieprzyjemne trzaski podczas uruchamiania, lecz po wyłączeniu zasilania wzmacniacz pomału gaśnie (40 000 uF trochę trzyma napięcie), co po chwili powoduje nieprzyjemne zniekształcenia. Można to usunąć za pomocą osobnego układu który odetnie głośnik natychmiast po wyłączeniu. Koszt samego wzmacniacza (bez zasilania i radiatora) wynosi ok.120 zł. Układ złożony z dobrych elementów odpala za pierwszym razem ! Wszystkie użyte rezystory są 1% lub dokładniejsze. Wszystkie elementy przed wlutowaniem należy sprawdzić miernikiem w szczególności tranzystory te małe i duże !!! Tranzystory wykonawcze najlepiej nabyć wszystkie z tej samej firmy oraz grupy np. IRFP 240 /11h. Gdy po raz pierwszy odpaliłem wzmacniacz nie mogłem uwierzyć, że tak niewielkim kosztem można zbudować coś tak wielkiego, mój Kenwood zmalał w oka mgnieniu a kolumny Dalli 104 w końcu pokazały na co je stać. Wzmacniacz grał bardzo ładnie. Nie gubił się nawet przy dużych wysterowaniach na bardzo złożonych utworach. Dźwięk był przejrzysty z pełnym uwidocznieniem całej sceny i głębi utworu. Ogólnie jest to świetny projekt i polecam jego wykonanie każdemu zapalonemu audiofilowi z odrobiną umiejętności technicznych. A mój Kenwood pójdzie chyba na wczesną emeryturę... :)

Fajne!
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME