Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża DAEWOO i problem z laserem

23 Maj 2004 21:44 2160 10
  • Poziom 13  
    Witam
    CD w wierzy nagle przestal dzialac.
    Wsadze plyte to napedu, płyta sie kreci, i slychac wyrazne stukanie lasera o plytke tak jakby nie umial ustawic ogniskowej, a po chwili pokazuje NO DISC, co moze byc tego powodem??? Moze ktos sie spotkal z czyms podobnym
    Sam laser, czy moze procek???

Pozdrawiam Dominik
  • Poziom 14  
    Jeżeli laser świeci i fokusuje ( tzn. oczko podnosi sie i opada przy szukaniu ścieżki) to na 99% laser. MOżna spróbować wyczyścić oczko i lustro najlepiej izopropanolem i podkręcić prąd lasera. Ten temat był wałkowany już na forum. Poszukaj w wyszukiwarce.....
  • Poziom 13  
    Laser świeci, ale czemu tak bardzo sie wychyla i uderza w plyte???
  • Poziom 14  
    Bo nie może znalęź ścieżki. Wyczyść soczewkę i oczko jak nie pomoże to musisz kupić nowy. Aha sprawdź jeszce taśmę przewodzącą z modułu lasera do układu elektroniki ( jeżeli jest w tym modelu - ja nie pamiętam)- często pękaja scieżki na tej listwie.
  • Poziom 19  
    podkręcałeś już pr-kiem a oczko w ogóle świeci????
  • Poziom 30  
    A to nie jest czasem laser KSS 213C??? Ja mam taki (z mechanizmem KSM 213CDM), działał, czytał CD-R, potem poleżał, teraz jak go uruchomiłem to nie mogłem za ....nic.... odpowiednio ustawić pr-ka - albo sie gubił przy odtwarzaniu, albo płyty latały po pokoju (niewiem czemu ale jak słabo widzi to rozpędza się do zawrotnej prędkości, no a wtedy wszystko zaczyna drżeć, magnesik na płycie sie wychyla i płyta spada z silnika)... No albo wogóle nie odpalił.... Czyszczenie wodą, zmywaczem do paznokci :), spirytusem, perfumami :P, sprężonym powietrzem nawet (wnętrze) I TAK SAMO...
  • Poziom 13  
    Nic nie podkręcalem na pr-ku, czytalem ze takie zabiegi nie maja sensu...a co do czyszczenia to niestety nic nie pomoglo
    Sprawdze jeszcze tasme.
  • Poziom 14  
    Co do podkręcania to nie masz racji tak do końca. Wiele laserów po czyszceniu uratowałem zmniejszając rezystancję PR-ka ( zwiększenie prądu lasera). Nie należy przesadzić ( można uwalić laser) - max 1/5 lub 1/4 obrotu PR-ka
  • Poziom 30  
    Ja w swoim odtwarzaczu ustawiłem rezystancje na min, czyta dzieki temu CD-RW (jak bylo wiecej - nie chcial). Ludzie tutaj na Elektrodzie dawali mu 2 miesiace zycia, zyje juz pol roku.
  • Poziom 13  
    A wiec tak taśme sprawdziłem i jest ok.
    A co do regulacji to sprubuje to zrobić i tak nie mam nic do stracenia, a może ruszy.....oczywiście pod warunkiem że to wina lasera.
  • Poziom 20  
    POMOCY!!! Mam taki sam problem tyle że w DISCMANie PHILIPSA. Nie chce czytać płyt i wydaje dziwny dzwięk w postaci stukania. Co robić? Wyczyściłem szkiełko ale to na nic się zdało. Pomóżcie! :cry: