Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sanyo c21ef13ex-50 - zablokowane strojenie

20 Gru 2002 13:22 3334 6
  • Specjalista AGD
    cześc nie mogę w tym tv włączyć strojenia czytałwm kiedyś że tv sanyo pają coś podobnego jak tryb serwisowy ale nie wiem jak to włączyć i sprawdzic . pozostałe funkcjie działają dobrze ale wykasowane są wszystkie stacje włączony jest ukf na głowicy i maksymalne napięcia strojenia
  • Poziom 26  
    opis tego chassis A7A był serwisie Elektroniki SE4/96-s.5-9. Tam poczytaj moze cos ciekawego napisali.
  • Specjalista AGD
    przejżałem to pobieżnie ale nic ciekawiego nie znalażłem poczytam dokładnie wieczorem a może ktoś jeszcze coś wie na ten temat
  • Poziom 15  
    Jeżeli po włączeniu na ekranie nr.programu poprzedzony żółtą literą P
    to masz zablokowaną pamięć.
    Wciśnij klawisz wywoływania danych(inf.o nr.programu itp),trzymaj przez
    5 sec. i wyświetli się SP--,wpisz 01 potwierdż klawiszem pamięci pod klapką.Literka P zniknie i klawiszem pamięci jak go dłuzej przytrzymasz,
    wejdziesz w programowanie.
    pozdr.
  • Specjalista AGD
    właśnie wyświetla mi żółtą literę P rano to sprawdzę to odpowiem ale jaka mogła być przyczyna zablokowania pamięci!!!.klięt mówił że patszał na tv który się wyłączył do czuwania a jak go włączył to już był zablokowany pewnie coś strzela może kiniol albo trafopowielacz ale narazie nie sprawdzałem go za długo
  • Poziom 15  
    Sprawdż tranzystor od AFT,patrząc od strony klawiatury jest nad prockiem. Spróbuj dostroić ręcznie-wchodzi się sekwencyjnie (auto,manual i fine tuning)zapamiętaj i przelącz programy jak trzyma pamięć, to szukaj imp.dochodzących do procesora które stopują strojenie.
    Czasem tak uszkadzał się procesor,ale ręcznie zawsze można dostroić.
    Sprawdż diodę zenera 11V,przy radiatorze fonii-miewa zwarcie.
    Radosnych Świąt!!!.