Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik wydrukowanych stron w hp2100

ele22 24 Maj 2004 10:05 1572 6
  • #1 24 Maj 2004 10:05
    ele22
    Poziom 15  

czy jest mozliwosc zmiany liczby wydrukowanych stron badz wyzerowanie go ??

0 6
  • #2 24 Maj 2004 11:53
    AliYO
    Poziom 18  

mozliwosc jest ale nie sadze zeby ci ktos to podal

0
  • #3 24 Maj 2004 12:08
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

No tak podam a pózniej kupię używaną która drukuje 30000 a faktycznie wydrukowała ponad 200 000 albo żeby w firmie wydrukował sobie taki ktoś na "lewo" 1000 stronicową prace dyplomową syna... generalnie taka informacja służyła by do nadużyć, jeśli nie to prosze podać powody dla których miał bym taką informację podać (ja albo ktoś kto wie a jest w miare uczciwy)

0
  • #4 24 Maj 2004 12:15
    ele22
    Poziom 15  

Nie interesuje mnie jak, tylko czy istnieje. Chodzi mi o pewnosc przy zakupie uzywaniej drukarki to ze faktycznie wydrukowala tyle a tyle stron. Oraz jak jest taka mozliwosc to czy jest to kosztowne (czy potencjalnemu sprzedajacemu uzywana drukarke oplaci sie to zrobic). czy dac sobie sina z uzywana i kupic nowa ??
    pozdrawiam

0
  • #5 24 Maj 2004 12:37
    AliYO
    Poziom 18  

jezeli kupujesz ja z jakiegos serwisu to mozesz sie liczyc z taka okolicznoscia ale jezeli od Kowalskiego to raczej nie masz sie czego obawiac bo to wykracza poza poziom wiedzy zwyklego smiertelnika

0
  • #6 27 Gru 2004 18:37
    ucsbarteck
    Poziom 12  

jest taka możliwość, ale nie masz pewnosci czy nie została sprzedana z cofniętym licznikiem, a jest to banalnie proste, raczej zwracaj uwage na np miejsce gdzie wkłada się kasetę drukujacą jesli jest porysowana mocno to trafiłeś na drukarkę ktura dostała juz sporo kaset drukujacych

0
  • #7 27 Gru 2004 20:35
    Kazik
    Spec od drukarek

Samo "cofnięcie" licznika na dobrą sprawę daje niewiele - bo nie resetuje wpisów do dziennika zdarzeń. Jedyne co sprawę załatwia to całokwity "twardy" reset drukarki i późniejsze załadowanie właściwego pliczku który przywraca część ustawień po resecie. I faktycznie to może bez problemu zrobic jakiś serwis ale zwykły użytkownik raczej nie będzie w stanie przeprowadzić takiej operacji. Prosta wskazówka - jesli kupujesz drukarkę to sprawdzasz licznik stron - ale sprawdź też dziennik zdarzeń oraz to czy wydruk strony konfiguracji jest w języku polskim (oczywiście w drukarkach przeznaczonych na nasz rynek). Jesli brak jest opisów w języku polski tzn. że drukarka pochodzi nie z naszego "obszaru" bądź też została zresetowana do ustawień fabrycznych.

0