Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Philips SBC HC205- jak dioda w nadajniku?

08 Lip 2009 13:28 4391 6
  • Poziom 27  
    Witam.
    Mam słuchawki bezprzewodowe Philips SBC HC205 i problem z nimi związany. Nie działa mi nadajnik podczerwieni, uszkodzona jest jedna dioda podczerwieni i nie wiem jaką zastosować aby wszystkie świeciły jednakowo, czy ktoś wie jakie tam diody siedzą, o jakich parametrach? Podstawiałem takie diody jakie miałem ale zawsze któraś świeciła mocniej.
  • Poziom 27  
    Witam. Może i prościej kupić cztery jednakowe diody i chyba tak zrobię ale pytanie czy się nie przepalą jeśli kupię nie takie jak tam są a jak kupię na wyższe napięcie to może się zmniejszyć zasięg nadajnika. Trzy oryginalne diody świecą jednakowo, czwarta świeci za mocno, wszystkie połączone szeregowo. Myślałem że może ktoś dysponuje schematem takiego nadajnika? Jeśli nie to pozostaje mi kupić cztery równe i sprawdzić czy się nadadzą.
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    Przecież dioda IR to rodzaj diody LED - napięcie przewodzenia każdej jednej będzie zbliżone, różnią się tylko mocą (a co za tym idzie prądem znamionowym). Przyjmij napięcie przewodzenia na ok. 1.7V sprawdź jaki masz tam rezystor ograniczający prąd i spróbuj wyliczyć o jakiej mocy powinna być pojedyncza dioda.
  • Poziom 27  
    Nie widzę rezystora, z jednej strony jest tylko włącznik zasilania a z drugiej jest tranzystor sterujący S8050. Chyba że sprawdzę parametry tranzystora i dobiorę diody o łącznej mocy mniejszej od jego mocy?
  • Poziom 27  
    Witam. Wstawiłem pierwszą lepszą diodę i na razie jest ok. Pozdrawiam i zamykam temat bo szkoda czasu :)