Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Czyżby konieczna była wymiana gniazda słuchawkowego?

msn_88 08 Lip 2009 14:49 4035 6
  • Czyżby konieczna była wymiana gniazda słuchawkowego?

Poziom 9  

Witam, mam problem z wyjściem audio w laptopie. Mianowicie
    gdy podłączam kabel z małym jackiem do gniazda, czasami mi nie łączy wyjście. Kabel jest sprawny bo działa w innych komputerach. Gniazdo wydaje się być wyrobione, bo po podłączeniu słuchawek problem się powtarza. Mam kartę dźwiękową Realtek'a, kiedyś znalazłem gdzieś informacje, że można zmienić wyjście na mikrofon z wyjściem na głośniki, jednak nie wiem jak to zrobić.

Moderowany przez mat_ed:

Przeniosłem do odpowiedniego działu. Tytuł oraz post poprawiłem.

0 6
    Poziom 37  

Odlutuj i przełóż gniazda. Ale najpierw popraw luty na gnieździe słuchawkowym, bo prawdopodobnie to jest przyczyna.

0
    Moderator Samochody

Czy ten laptop aby nie jest marki Acer ;) programowo przeznaczenie wyjść można zmieniać tylko na niektórych kartach i jeśli nie ma takiej opcji w sterowniku, to jej nie ma.
    Możliwe przyczyny:
    - rozgięte styki
    - "zimny lut"
    - pęknięta obudowa gniazda

0
    Poziom 9  

jest to laptop ASUSA model F5. Karta dźwiękowa realteka. W sterownikach nie mam nigdzie możliwości zamiany wejść. Czyli co najlpeiej mam zrobić z tym fantem?

0
  • Pomocny post
    Poziom 35  

Wymienić gniazdko na sprawne, lutownicą tego nie zrobisz, chyba że taką do rynien :) - nie no żartuje, otwory są metalizowane i niełatwo wymontować gniazdo, najłatwiej jest to zrobić za pomocą hot-air, często jest to też jedyna możliwość na luty bezołowiowe. Jak nie masz o tym pojęcia to daj to komuś kto w tym siedzi, bo z głupiego gniazdka jeszcze coś przy okazji popsujesz lub źle złożysz i wtedy wpadniesz w koszta. Myślę że naprawa serwisowa nie powinna przekroczyć 100zł.

1
  • Pomocny post
    Poziom 39  

misiupan napisał:
    ..lutownicą tego nie zrobisz... otwory są metalizowane i niełatwo wymontować gniazdo, najłatwiej jest to zrobić za pomocą hot-air, często jest to też jedyna możliwość na luty bezołowiowe...

Jest lepszy sposób - użycie profesjonalnej rozlutownicy .
    Wymiana gniazda minijack nie powinna w porządnym serwisie kosztować więcej niż 50 zł .

1
    Poziom 9  

wielkie dzięki za pomoc :)

0