Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Midland Alan 78 plus, cisza, brak sygnału.

jarecki1989 08 Jul 2009 17:33 2337 3
    jarecki1989
    Level 24  
    Witam na wstępie pisze ze doświadczenia w CB radiach nie mam a trafiło do mnie takie jak w tytule. Po podłączeniu oczywiście z anteną przez chwile był szum w głośniku ale sygnał w porywach osiągał dwie kreski po chwili głośnik przestał szumieć a sygnał czasami lekko mignie . Po naciśnięciu gruszki na wyświetlaczu pokazuje że nadaje pełną mocą ponad 4PWR radyjko jest przerobione przez kogoś w szereg z kwarcem X401 4,5MHZ jest wstawiona mała ceweczka. Nie wiem od czego sie zabrać i co najpierw sprawdzić. Podsumowując radyjko pokazuje ze nie ma sygnału (przy odbieraniu) i jest cisza w głośniku. Z góry dziękuje za pomoc.

Wymieniłem układ KIA7217AP z wylutu i wskaźnik sygnału zaczął pokazywać ale głośnik nadal nic ... zero szumu
    krecik0001
    Level 2  
    Sprawdź połączenia przewodu w mikrofonie i we wtyczce , czasami urobi się przewód od RX czyli od załączania toru odbiornika .
    jarecki1989
    Level 24  
    Obawiam sie że to nie przewód. Dzisiaj kupiłem nowa końcówke mocy TA7205AP niby zastępcza wlutowałem właczyłem radyjko chodziło z 20sekund cos pykło w głośniku i znowu milczy .... Pokazuje sygnał, nadaje ale głośnik zamilkł.
    konstruktor_2006
    Level 15  
    Witam kolego zacznij od sprawdzenia głośnika (daj zewnętrzny ) .

Proponuje wstaw wstaw spowrotem KIA że nowa to nie oznacza że sprawna .

Zmierz napięcie na KIA ona działa jako wzmacniacz audio przy odbiorze (podaj napięcia? )

Co do cewki prze rezonatorze oznaka przerobienia na zera nie ruszaj bez miernika częstotliwości .

Pozdro