Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie w sieci HP P1005

as-max 08 Lip 2009 18:34 5173 13
  • #1 08 Lip 2009 18:34
    as-max
    Poziom 21  

Drukarka ta zachowuje się dość dziwnie. Niby dobrze drukuje do czasu gdy się jej nie wyłączy z prądu lub przyciskiem. Wówczas nic nie można na niej wydrukować tylko jeden komputer sobie z tym radzi i po podpięciu do niego drukarka w końcu ruszy mrugając przy tym lampkami na czerwono. Laptop nie może sobie z tym poradzić. Po awarii zasilania muszę drukarkę wpinać na sztywno do komputera, który potrafi wymusić drukowanie, dopiero później drukarka normalnie działa. Standardowo podpięta jest do serwera wydruku ale sprawdzałem ją i podpiąłem do laptopa. Drukuje normalnie do czasu gdy nie wyłączy się zasilania.

0 13
  • #2 08 Lip 2009 23:12
    endriuf
    Spec od drukarek

A laptop podpięty pod zasilacz? Sprawdź na innym porcie usb.

0
  • #3 09 Lip 2009 08:28
    amierz84
    Poziom 12  

Witam,
    Podpinam się do tematu.
    Mam dwa podobne problemy z drukarkami HP. Drukarka p1005 podpięta do servera drukuje dobrze dopóki nie zabraknie papieru. Jeśli zdarzy się tak to przestaje drukować a na serverze wiszą zadania do druku. restart servera i jest znowu dobrze dopóki nie zabraknie papieru. Drugi - w sumie już nieaktualny podobny problem jak u kolegi wyżej. HP 1018 podpięta do servera druku. Drukuje dobrze dopóki nie wyłączymy jej lub zabraknie papieru. Jedyne co można było zrobić aby znów drukować to podłączyć bezpośrednio do komputera i coś wydrukować. Następnie po przełączeniu pod server druku działa ok. Jeśli ktoś zna ten problem i lekarstwo na niego będę wdzięczny za podpowiedź.

0
  • #4 09 Lip 2009 08:40
    as-max
    Poziom 21  

endriuf napisał:
    A laptop podpięty pod zasilacz? Sprawdź na innym porcie usb.

Laptop wpięty do zasilacza, zmiana portu nic nie daje. Najdziwniejsze jest to, że drukarka po włączeniu zasilania i podpięta do komputera zaczyna najpierw migać diodą na czerwono a dopiero po chwili zaczyna drukować. Inne urządzenia nie dają sobie rady z przepchnięciem czegokolwiek do drukowania - tylko ten jeden komputer potrafi odwiesić drukarkę.
    Po jej odwieszeniu i podpięciu do print servera wszystko działa ok.
    Dodam, że z drukarką podpiętą do Laptopa też mogę coś wydrukować pod warunkiem, że nie zostanie wyłączona i ponownie włączona.
    Dziwne jest to, że menadżerze drukowania nie wiszą żadne zadania i są one normalnie przyjmowane przez drukarkę do druku, która oczywiście milczy jak zaklęta.

0
  • #5 26 Sie 2009 20:17
    poldruk
    Poziom 20  

Pewnie to nie to ale sprawdź czy toner ma założony chip.
    Ewentualnie spróbuj założyć inną sztuką tonera.

0
  • #6 26 Sie 2009 22:42
    as-max
    Poziom 21  

Toner mam ten oryginalny, który był dołączony do drukarki. Poza tym nie wiem gdzie się sprawdza czy toner ma chip.

0
  • #7 26 Sie 2009 23:02
    wshk
    Poziom 17  

Masz serwer druku dla drukarek GDI?

Pewnie jest jak z LJ1020 - ze zwyklym printserwerem drukarka dziala tylko jesli wydrukuje wpierw cos bezposrednio podpieta do komputera przez USB. Bo wtedy laduje sie do niej czesc firmwaru. I dziala az nie straci zasilania.

Z serwerami druku dla drukarek GDI podobno smiga.

0
  • #8 26 Sie 2009 23:07
    as-max
    Poziom 21  

Drukarka jest podpięta do printserwera dlink DP-G321. Nie wiem czy ma on coś takiego jak GDI (nawet nie wiem co to jest).

0
  • #9 27 Sie 2009 11:07
    wshk
    Poziom 17  

Cytat:
    * Host-based printers are not supported. Please check with the printer manufacturer if your printer model is host-based (GDI).

Znaczy sie nie oblsuguje drukarek GDI i czesc. Bedzie sie zachowywal tak jak zachowuje.

0
  • #10 27 Sie 2009 15:32
    muny
    Poziom 14  

Podłączę się również.

Mam HP LJ P1005 i jest ten sam problem, że drukarka zanim coś wydrukuje mruga diodami na czerwono. Początkowo myślałem, że to wina przedłużki przez, którą była podpięta drukarka ale teraz widzę, że to jednak po odłączeniu zasilania też się tak dzieje. Chyba hp puścił jakąś wadliwą serię.

0
  • #11 02 Wrz 2009 15:52
    Pocinas
    Poziom 17  

Witam. Podpinam się sam do tego tematu bo mam niemal że identyczne problemy z Tą drukarką P1005 i Router (z Print server) Dlink DIR-120.. Generalanie doszedłem do tego ze jak papier się skończy to często wystarczy podnieśc klapę od wymiany Tonera i opusiśc z powrotem i drukuje dalej.. ale problem jest tez inny. Często po wyłączniu zasilania drukarki lub przyciskiem z przodu i wlączeniu jej już nie chce drukować, często niemal że trzeba się nagimnastykoważ by to wróciło do normy i najlepiej wtedy nie wyłączać prądu w Drukarce... Nie patrzyłem z opcja przedmówców by ja odblokować Komputerem (W sensie przedrukować prosto z USB) W każdym razie patrząc na problem widzę że sam z tym nie jestem i tak się zastanawiam czy to nie jest wina czasem Routera (Print Servera)
    Hmmm GDI tez mi to ktoś powiedział ale jaki Print Server ma GDI..?

0
  • #12 03 Wrz 2009 17:47
    as-max
    Poziom 21  

Szukałem printserwerów z GDI ale niestety nie znalazłem żadnego z WiFi a taki właśnie byłby mi potrzebny do tego aby podobno ta drukarka zaczęła działać normalnie. Jak na razie pod drukarkę podpiąłem jakiś najsłabszy UPS i jak na razie takie rozwiązanie się sprawdza do czasu dłuższego braku zasilania. Dzwoniłem też do serwisu i dowiedziałem się, że ta drukarka nie jest przeznaczona do pracy sieciowej i podobno gdzieś to jest zapisane. Nawet nie powinno się jej udostępniać innym komputerom. Jak dla mnie to kompletny bezsens. Kupując drukarkę w jej charakterystyce u sprzedawcy nie było żadnej wzmianki na temat tego, że jest to wyłącznie drukarka lokalna.

0
  • #13 07 Maj 2010 19:11
    Dawid_Bittner
    Poziom 11  

Witam. Można udrożnić printserwer GDI D-Linka np. DP-G321. Miałem taki sam problem z drukarką HP 1020, zmieniałem oprogramowanie do drukarki na laptopie na bieżące, firmware aktualizowałem w printserwerze i zawsze jak wyłączyłem prąd to printserwer nie przepuszczał plików (chociaż laptop pokazywał, opróźnianie kolejki wydruków), ale znalazłem opis podobnego rozwiązania na stronie: ftp://ftp.dlink.pl/dp/dp-301u/documentation/Instalacja.HP1020.do.druku.poprzez.DP-301U.pdf , a na koncu tej strony była informacja o PrintMonitorze ze strony ftp://ftp.dlink.pl/software/. Tam znalazłem plik ftp://ftp.dlink.pl/software/PSMonitor_Setup.zip w wersji 3.0. Po zainstalowaniu na laptopie wszystko działa i niezależy to od braków prądu, tylko ten program co jakiś czas wyskakuje i sygnalizuje, stan drukarki. Teraz jeśli wyłączam printserwer lub drukarkę lub obie te rzeczy naraz - to wszystko działa jak należy, przynajmniej u mnie.

Pozdrawiam. Dawid Bittner

0
  • #14 08 Maj 2010 21:58
    as-max
    Poziom 21  

Dałem sobie w końcu spokój z tym PS d-linka (poszedł do szafy) i przeszedłem na cienkiego klienta HP z zainstalowanym Debianem, który robi mi za print server. Mam do niego podpięte dwie drukarki po USB (jedna z nich to urządzenie wielofunkcyjne) i drukarkę pod LPT. Wszystko ładnie działa a cienki klient zajmuje tyle miejsca co duży print server. Teraz nie ma problemu z brakiem zasilania (drukarki się nie wieszają) a cienki klient stał się domowym małym serwerkiem (nie tylko wydruku) :D

0