Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Aquos LC26D44E Moduł dekodujący CI z MPEG4 na MPEG2 ?

08 Lip 2009 21:03 19931 8
  • Poziom 10  
    Mam TV LCD Sharp AQUOS LC26D44E który ma wbudowany cyfrowy tuner mpeg-2 dla DVB-T a w Polsce został przyjęty system kodowania dla DVB-T mpeg-4 w Wielkopolsce od dłuższego już czasu są emitowane programy cyfrowej telewizji naziemnej w mpeg-4 słyszałem że wystarczy dokupić odpowiedni moduł dekodujący i wsunąć w gniazdo CI lecz pozostaje pytanie który moduł działa w tym modelu telewizora słyszałem że większość nie pasuje ?.
  • Poziom 28  
    Witam. W tej sprawie najlepiej się skontaktować z serwisem "Sharpa". Podobno coś w tej sprawie robią. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Pisałem do Sharpa i można by powiedzieć że tak działają jak nasz rząd udają że coś tam robią i czekają kiedy będzie lepiej :( a najlepiej jakby ludzie sami sobie rozwiązali ten problem, piszą że nie wiadomo jeszcze jaki system kodowania będzie u nas a emitel tylko testuje, nie ma odpowiednich decyzji rządowych i jeśli się coś zmieni to poinformują.
  • Specjalista AGD
    Jaki interes ma Sharp w tym by do starszych tv dopasowywać jakieś moduły dekodujące dla mnie żaden bo jak by tak iść dalej to mam 15 letni kineskopowy tv sharp i niech też mi dopasują aby odbierał mpeg4 przecież obraz jest żyleta. Dla nich (Producentów) towar jest już sprzedany kasa rozliczona to po co mają myśleć jak przedłużyć życie starego tv oni myślą co tu zrobić aby nam wcisnąć nowy sprzęt a nie reanimować starocie.Sam miałem podobny problem ze 20 lat temu z tv Sony też kupiłem taki tv aby wszystko było co trzeba Text stereo kablowa itp. po pół roku przestała dobrze działać telegazeta bo polska tv wprowadziła polskie znaki i serwis się wypiął na gwarancyjną wymianę układu Textu mogli to zrobić odpłatnie za połowę ceny nowego tv.Kablowa okazało się połową kablówki bo hyper bandu tv nie miał a stereo nigdy w tym tv nie ruszyło bo polska nie wdrożyła systemu A2 tylko na 10 lat wycofała się z wprowadzenia stereo a później wdrożyli Nicam. Już prędzej uwierzę że jakiś krajowy fachowiec czy fachowcy opanują tv i jakieś moduły do nich niż fabryczny serwis coś wymyśli.
  • Poziom 10  
    Programy nadawane w mpeg4 wyszukał i jest głos ale tylko gdy przełączam z analogu na cyfrowy program ale gdy przełączam na następny cyfrowy to nie ma już głosu gdy ponownie przełączę na analog i cyfrowy to ponownie głos jest, telegazeta też jest tylko obrazu nie ma pozostaje czarny ekran.
    Kupiłem na allegro moduł dekodujący z mpeg4 na mpeg2 do gniazda C.I. niebawem napiszę czy działa.

Dodano po 11 [minuty]:

h jaworski napisał:
    Jaki interes ma Sharp w tym by do starszych tv dopasowywać jakieś moduły dekodujące dla mnie żaden bo jak by tak iść dalej to mam 15 letni kineskopowy tv sharp i niech też mi dopasują aby odbierał mpeg4 przecież obraz jest żyleta. Dla nich (Producentów) towar jest już sprzedany kasa rozliczona to po co mają myśleć jak przedłużyć życie starego tv oni myślą co tu zrobić aby nam wcisnąć nowy sprzęt a nie reanimować starocie.Sam miałem podobny problem ze 20 lat temu z tv Sony też kupiłem taki tv aby wszystko było co trzeba Text stereo kablowa itp. po pół roku przestała dobrze działać telegazeta bo polska tv wprowadziła polskie znaki i serwis się wypiął na gwarancyjną wymianę układu Textu mogli to zrobić odpłatnie za połowę ceny nowego tv.Kablowa okazało się połową kablówki bo hyper bandu tv nie miał a stereo nigdy w tym tv nie ruszyło bo polska nie wdrożyła systemu A2 tylko na 10 lat wycofała się z wprowadzenia stereo a później wdrożyli Nicam. Już prędzej uwierzę że jakiś krajowy fachowiec czy fachowcy opanują tv i jakieś moduły do nich niż fabryczny serwis coś wymyśli.

h jaworski o co tobie chodzi przedstawiłeś historię twoich telewizorów i co ma to komu pomóc raczej oczekiwałem od innych użytkowników podobnych TV Sharp a nie zabytkowych którzy kupili moduł dekodujący i czy im działa .
  • Poziom 10  
    Jak już wcześniej pisałem zakupiłem moduł ten z fotki

Sharp Aquos LC26D44E Moduł dekodujący CI z MPEG4 na MPEG2 ?

zamontowałem i się okazało
  • Poziom 20  
    Czyli rozumiem, że działa. Napisz Kolego parę słów o tym. Co to za moduł, jak to działa? Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Przepraszam net mi padł i nie dokończyłem, niestety ale ten moduł nie działa w moim Sharpie podłączyłem i nie było żadnej reakcji więc zwróciłem do sklepu, trzeba szukać dalej może kiedyś będzie taki który zadziała.