Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie agregatu z lodówki

08 Lip 2009 21:30 10704 6
  • Poziom 2  
    Witam mam takie pytanie przeczytałem mnóstwo tematów i dalej nie mam konkretnej odpowiedzi

Posiadam agregat z lodówki i nie wiem jak go podłączyć

mam tak 3 bolce rozstawione w kształt trójkąta i przy stelażu miejsce na masę

i nie mam pojęcia jak go uruchomić nie posiadam żadnego starteru czy jak to się nazywa mam do dyspozycji zwykły przełącznik taki jak tu http://przelaczniki.katalog-tme.pl/katalog_pi...e/e8eb54b869694d08f0f0b1e6262c66f1/mp0037.jpg
  • Poziom 2  
    Mi dokładnie chodzi jak go podłączyć jak wspomniałem w pierwszym poście

prosiłbym o szybką odpowiedz z góry dziękuje
  • Poziom 38  
    Potrzebny omomierz.
    Agregat ma dwa uzwojenia rozruchowe i pracy.
    Musisz znaleść wspólny styk, uzwojenie rozruchowe ma dużo mniejszą rezystancję od uzwojenia pracy, na uzwojenie rozruchowe podajesz napięcie tylko podczas startu agregatu 1-2s.
    Styki są rozlokowane w kształt trójkąta, to z wierzchołka to będzie styk wspólny ale musisz sprawdzić sam....

Będziesz potrzebował dwa włączniki, jeden normalny a drugi np. coś jak dzwonkowy (ze sprężyną która odbija).

Moderowany przez gulson:

Witam. Przeglądam stare posty i rzuciła mi się uwaga, że uzwojenie rozruchowe sprężarki ma niższą wartość rezystancji co jest bzdurą. Prosiłbym o skorygowanie.

• Poziom 2  
    Kiedyś miałem tak podłączony bezpośrednio z styków do gniazdka i taki przełącznik co odbijał zrobiony i śmigał agregat kilka ładnych lat ale padł wiec mam nowy ale nie pamiętam jak to było podłączone
    byłbym wdzięczny jakby mi ktoś powiedział jak to podłączyć jaki kabel i z skąd ma iść do danych wtyków
    https://obrazki.elektroda.pl/28_1226678469.jpg
  • Poziom 38  
    Podłączenie agregatu z lodówki

Jak nie zmierzysz rezystancji między

0- 1
    0- 2

To nikt ci nie zgadnie jak podłączyć
    0 to styk wspólny.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Maniekk12 napisał:
    Cytat:
    i nie mam pojęcia jak go uruchomić nie posiadam żadnego starteru czy jak to się nazywa

Koledzy będą się tu dwoić i troić, a Tobie zapewne i tak będzie trudno "zajarzyć", więc z pełną świadomością proponuje Ci, żebyś przeszedł się na jakieś złomowisko lub do "pana Franka za rogiem" co naprawia lodówki, i kup "taki starter- czy jak on się nazywa..".To kosztuje "grosze", ale przynajmniej nie zrobisz żadnej prowizory która prędzej czy później odwdzięczy Ci się...

Resume- Zakup brakujący element do tego kompresora!