Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Belinea 111717(101715)-nie działa klawiatura- zielony led św

Bąk Andrzej 08 Jul 2009 22:04 2017 3
    Bąk Andrzej
    Level 18  
    Monitor jak w temacie. Po włączeniu wtyczki i przycisku POWER zapala się zielony led i wyświetla ,, brak sygnału video ". po włączeniu komputera obraz się nie pojawia tylko nadal wyświetla ,,brak sygnału video". Jednak odłączenie i ponowne załączenie zasilania 220V wtyczką powoduje prawie normalne wyświetlanie obrazu z komputera, prawie normalne bo obraz nie jest sterowany przez AUTO i przesunięty w lewo. Ponowne wyłączenie i włączenie zasilania wtyczką przywraca w 100% prawidłowe wyświetlanie obrazu. Klawiatura lokalna jednak w 100% nie działa, led zielony świeci. Monitor miał obcięty kabel sygnałowy, dorabiałem nowy , no ale chyba dobrze go zrobiłem bo obraz ,,sztucznie wyzwalany" się pojawia. A zresztą i bez tego kabla klawiatura jest zablokowana. Powymieniałem wszystkie elki w zasilaczu, inwertorze i na płycie elektroniki sądząc że one może coś szwankują ale nie dało to rezultatu. Proszę kolegów o sugestię bo może ktoś coś takiego miał gdzie szukać usterki.Może w trybie serwisowym, może z pamięcią coś nie tak.
    Richi
    Level 39  
    W tym modelu nie mozna zablokowac klawiatury lokalnej.
    Jezeli nie dziala to masz cos uszkodzne.
    Sprawdz przewody idace z klawiatury lokalnej do MB oraz same przyciski, potrafia miec zwarcia lub uplywnosci.
    Poza tym bez dzialajacej klawiatury lokalnej nie wejdziesz do trybow, choc tam i tak nic nie znajdzies co ci pomoglo by w twoim problemie.
    Bąk Andrzej
    Level 18  
    Dzięki Richi za sugestie. Sprawdziłem klawiaturę i połączenia (złączki + kabel) i tu wszystko w porządku. Coś musi być uszkodzone w tej elektronice bo jest tak że po włączeniu zasilania (wtyczki do gniazdka) zapala się led i dopuki nie zaświeci matryca i pojawi się obraz ,,brak sygnału video" wyłączanie i włączanie monitora przyciskiem klawiatury funkcjonuje(zaświeca się i gaśnie led ). Gdy podświetlanie się włączy i pojawi się napis klawiatura przestaje funkcjonować. Napis o braku sygnału wyświetla się mimo podania go z komputera. Wyłączenie i włączenie wtyczki powoduje pojawienie się obrazu z komputera na 3/4 ekranu z lewej strony. I ponowne wył. i włączenie wtyczką powoduje ,,auto". Może uszkodziło się resetowanie procka - nie mam schematu to trudno rozwikłać tą ,,strukturę". Nie ukrywam że czekam na dalsze sugestie. Pozdrawiam.