Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Jumper 2.5TD brak mocy

Banasiewicz02 08 Lip 2009 23:19 4773 3
  • #1 08 Lip 2009 23:19
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Witam Panowie i Panie.Problem poważny gdyż mechanicy rozkładają ręce,mianowicie pacjent Citroen Jumper 2.5TD jeździł sobie rześko,z gracją przemierzał polskie oraz zagraniczne drogi, kopcąc przy tym sobie troszku,aż pewnego dnia,w trasie,po zgaszeniu silnika na 3 minuty celem załatwienia potrzeby fizjologicznej,autko odpaliło,aczkolwiek nierówno bardzo chodziło i całkowicie przestało kopcić, oraz dało się odczuć totalny brak mocy.Prędkość maksymalna jaką udało się z trudem uzyskać to 110km\h na prostej,pod górke ledwością udało się wycisnąć 30km\h.Po dojechaniu na najbliższy serwis zregenerowano i ustawiono wtryski,wymieniono pompę wtryskową na sprawną ustawioną na sprawnym silniku,zmieniono filtry,wyczyszczono sitko w baku,sprawdzono węże pod kątem obecności lewego powietrza,sprawdzono turbinę która jest jak najbardziej OK,ciśnienie na wszystkich garach po 27 atmosfer,rozrząd OK.Jedyna jakkolwiek zauważalna poprawa nastąpiła przy wymianie pompy wtryskowej,gdyż wtedy auto zaczęło minimalnie równiej chodzić,niemniej wszystko co zostało tu napisane i wymienione nie przyniosło żadnego efektu,auto po prostu nie ma siły jechać,z gazem w podłogę myśli godzinę czy się rozpędzić,zauważalny jest totalny brak kopcenia(wcześniej kopciło zdrowo, przy gazie w podłogę).Może wy dacie mi jakąś wskazówkę,szczegół który pomijam,jakąś istotną rzecz.Z góry dziękuje za okazaną pomoc i poświęcony czas.

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2009 10:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 15 Lip 2009 16:22
    majsterek 1
    Poziom 14  

Sprawdz katalizator może go zatkało i dlatego przestał kopcić i spaliny mulą silnik czego efektem jest brak mocy.

0
  • #4 15 Lip 2009 21:15
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Dziękuje koledzy za pomoc,prawdopodobnie znalazłem już przyczynę,ze wstępnych pomiarów i oględzin winna jest pompa wtryskowa,poprzednia jest całkiem zajechana,a ta jest niewiele lepsza,spodziewałem się takiego obrotu sprawy,gdyż tak skomplikowanych elementów nie zakłada się do samochodu bez dokładnego sprawdzenia.

0