Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 1.6 16V problem z rozrządem 1999r

08 Lip 2009 23:43 22231 9
  • Poziom 14  
    Witam mam taki problem. Zacząłem wymieniać pasek rozrządu lecz ściągnąłem koło pasowe i gdy ruszyłem kołem wał się obracał a reszta stała w miejscu. Lecz obracał się sam wał bez koła zębatego więc teraz potrzebuje jakiegoś schematu lub jakiś znaków żeby to teraz ustawić. I jeszcze pytanie koło zębate wału ma jakiś klinek czy dociska je koło pasowe. Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    ale ma być tam klinek czy nie czy tylko koło dociska
  • Moderator Samochody
    Nie ma żadnego klinka.
    Nie zapomnij też o nowej śrubie centralnej i odpowiednim jej dokręceniu(20Nm + 120-150°).
  • Poziom 39  
    Czyli można zrozumieć, że jeszcze nie zdjąłeś paska rozrządu? Jeśli tak to używając myślenia poradzisz sobie. Zreszto [przy zastosowaniu rozumu i wiedzy o pracy silnika można sobie poradzić bez przyrządów, ale trochę to trwa aby być pewnym dokonań. Niestety nie znajdziesz tam wpustu. Z tego powodu ważna uwaga kolegi ociz i nie tylko śruba lecz i podkładka.
  • Poziom 14  
    nie paska jeszcze nie ściągałem, a ta śruba centralna to jest od koła pasowego czy nie
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli dobrze się rozumiemy to chodzi o śrubę, którą właśnie odkręciłeś, czyli wkręconą w czop wału korbowego. Jak widzisz zadaniem tej śruby jest utrzymywanie koła pasowego w stałym położeniu względem wału (na stożku). Stąd jej wysoka odpwiedzialność za stan rozrządu silnika.
  • Poziom 14  
    Udało mi się rozwiązać problem, ponieważ gdzie jest ta dziurka na kole to był znak ze rdzy i go z powrotem ustawiłem i wszystko gra jak w szwajcarskim zegarku Temat uważam za zamknięty