Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny dostęp i adresy z różnych klas w tym niepubliczny.

xman40 08 Lip 2009 23:55 1686 8
  • #1 08 Lip 2009 23:55
    xman40
    Poziom 9  

Witam,

Mój problem polega na tym, iż z komputera o ip 89.229.*.* chciałbym łączyć się z komputerem poprzez internet (odległym o kilkadziesiąt kilometrów). Komputer, z którym chciałbym się łączyć ma ip 192.168.*.*. Próbowałem z VNC oraz z TeamViewer. Dodam, że pingi i tracert nie odpowiadają.
    Czy da się coś zrobić?

pzdr,:D

0 8
  • #2 09 Lip 2009 01:07
    Kolek
    Poziom 25  

IP z klasy niepublicznej nie musisz ukrywać za gwiazdkami, jest ich masa ;). Co do połączenia to żaden program Ci nie pomoże bez przekierowania portów na routerze sieci z pulą adresów lokalnych. Nie napisałeś o jakie połączenie Ci chodzi, bo komputer z puli 192.168. powinien nawiązać z tobą połączenie i może dało by się to jakoś wykorzystać.

0
  • #3 09 Lip 2009 17:18
    xman40
    Poziom 9  

Chodziło by mi oto, żebym mógł zdalnie zarządzać komputer z niepublicznym ip z komputera z publicznym ip. Komputer z niepublicznym ip, ma internet z Ery (telefon stacjonarny jest z tpsa a na tych samych kablach jest internet z ery). Ja natomiast mam internet z kablówki.
    I tak jak napisałeś, że komputer z puli 192.168. powinien nawiązać ze mną połączenie, to tu nie ma problemu. Lecz nie o to mi chodzi. Chciałbym połączyć się w drugą stronę.

0
  • #4 09 Lip 2009 17:39
    Kolek
    Poziom 25  

Nigdy tego nie robiłem, ale czytałem gdzieś że można to zrobić za pomocą tunelu IPv6.

0
  • Pomocny post
    #5 09 Lip 2009 19:41
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Kolek napisał:
    Nigdy tego nie robiłem, ale czytałem gdzieś że można to zrobić za pomocą tunelu IPv6.

Heh, nie musi być zaraz IPv6, wystarczy IPv4 :) - dla "zwykłego" usera najprostszym rozwiązaniem jest Hamachi, ewentulanie uruchomienie na IP publicznym vnc viewera w trybie listen i odpowiednie przygotowanie exec-a, którym będzie łaczyć się klient (a raczej serwer), którego chcemy przejąć

0
  • #6 13 Lip 2009 18:51
    xman40
    Poziom 9  

Witam,

Chciałbym Tobie Salmon bardzo podziękować za pomoc. Hamachi okazało się strzałem w 10. Wypróbowałem, również metodę na listen mode, która również okazała się w porządku. Przy czym Hamachi wydaje się lepszym rozwiązaniem, w moim przypadku, ponieważ tworzy ono VPN. Dzięki czemu mogę mieć szyfrowane łącze w mojej podsieci. Co przy samym VNC nie dałoby rady.:D

0
  • #7 13 Lip 2009 19:59
    salmon

xman40 napisał:
    Witam,
    Wypróbowałem, również metodę na listen mode, która również okazała się w porządku. Przy czym Hamachi wydaje się lepszym rozwiązaniem, w moim przypadku, ponieważ tworzy ono VPN. Dzięki czemu mogę mieć szyfrowane łącze w mojej podsieci. Co przy samym VNC nie dałoby rady.:D

No niekoniecznie, np. do UltraVNC jest modulik do obsługi szyfrowania połączenia :P

0
  • #8 14 Lip 2009 17:41
    xman40
    Poziom 9  

A to się pomyliłem, co do tego szyfrowania.
    Dodam, że nadal jestem pod wrażeniem możliwości Hamachi.:D

Mam jeszcze pytanie odnośnie UltraVNC. W UltraVNC przejmuje zdalnie pulpit, widzę wszystko co robi użytkownik (np.: otwieranie/zamykanie okienek przebiega płynnie). Jednakże ja nic nie mogę zrobić zdalnie, nawet jak zrobię w UltraVNC "send crtl+alt+delete" to jest zero reakcji. Użytkownik lokalnie ma prawa administratora (jest tylko jedno konto bez hasła). Natomiast UltraVNC Server (na zdalnym komputerze) ma w Admin Properties. W authentication podane tylko VNC Password. Czy jednak do prawidłowego działania, muszę ustawić MS Logon.

0
  • #9 15 Lip 2009 23:43
    salmon

Nie ma takiej potrzeby, zobacz, czy nie masz zaznaczonej opcji "view only" w swoim viewer-ku

0