logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Monitor LCD AOC LM727 - martwy

maverick5456 08 Lip 2009 23:58 2269 7
REKLAMA
  • #1 6756696
    maverick5456
    Poziom 14  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Szukam pomocy w uruchomieniu powyższego monitora. Monitor jest martwy spalony był mostek na wejściu zasilania, tranzystor kluczujący MOSFET, oraz jeden z rezystorów nisko omowych. Po wymianie kilku elementów uadło mi się uzyskać napięcie w okolicach układu sterującego. Układ sterujący zrealizowany jest na 2 tranzystorach oraz układzie SG6841D. Po powyższych czynnościach zasilacz dalej nie działa. Sprawdzałem już wszystkie elementy w zasilaczu (nie ma ich dużo) ale nadal bez efektu.

    Może ktoś miał do czynienia z podobnym modelem lub ma pomysł na rozwiązanie.

    Pozdrawiam

    Moderowany przez ogryz:

    Tytuł tematu poprawiłem. Proszę zapoznać się z regulaminem pkt 11 oraz: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic829876.html

  • REKLAMA
  • #2 6756737
    kaczmi
    Poziom 15  
    witam

    wymień sterownik a powinno to to ruszyć chyba ze jeszcze cos jest uszkodzone :?:
  • REKLAMA
  • #3 6756756
    maverick5456
    Poziom 14  
    Sterownik tez juz wymienilem, dodam ze wg datasheet ten sterownik jest zasilany napieciem 30v a ja mam niecale 16
  • #4 6757109
    kaczmi
    Poziom 15  
    Sprawdź oporniki (wymień je możliwe że są uszkodzone !! ) - szczególnie te które są połączone bezpośrednio z wyprowadzeniem nr 3 scalaka, zobacz jakiem masz napięcie zasilania przed scalakiem.
  • REKLAMA
  • #5 6757198
    maverick5456
    Poziom 14  
    Sprawdziłem rezystory wszystkie wartości są zgodne z oznaczeniami. napięcia to na nozce 3 skacze od 16-20 a na 7 od 12 do 17. Zasilacz w tej chwili delikatnie tyka. W obwodzie sg6841 znajduje się dioda zenera wygląda na dobrą, chciałem ją podmienić, ale nie potrafię jej rozszyfrować. Ma następujące oznaczenia szeroki pasek czerwony i 2 cienkie zielone. Może ktoś wie jaka to wartość napięcia
  • #6 6770821
    zdzich42
    Poziom 41  
    Piszesz o wahających się napięciach i cykaniu. Skoro się tak dzieje może przetwornica zabezpiecza się bo po wtórnej stronie coś zwiera?
  • REKLAMA
  • #7 6770980
    maverick5456
    Poziom 14  
    Wylutowałem juz diody po stronie wtornej i nic sie nie zmienilo.
  • #8 6776517
    maverick5456
    Poziom 14  
    Szukałem zwarcia po stronie wtornej i narazie nic nie znalazlem, natomiast sa 2 tranzystory SMD jeden o oznaczeniu w poziomie 86 w pionie 52 i drugi w poziomie 76 w pionie prawdopodobnie 40. Mam problem w ich identyfikacji nie bardzo wiem czy to powinny byc bi czy moze uni. Moze ktos wie co to za tranzystory.

    Pozdrawiam
REKLAMA