Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 schemat i rozpiska pinów gniazd Boardmonitor 16:9

alwi 09 Lip 2009 00:45 10022 5
  • #1 09 Lip 2009 00:45
    alwi
    Poziom 9  

Witam! Mam pytanie, czy któryś z kolegów posiada rozpiskę pinów w gniazdach (2 wtyczki) w Boardmonitorze 16:9 w BMW E46 ? Planuje podpiąc zamiast boardmonitora 16:9 radio multimedialne 2 Din ze standardową kostką ISO. Czy są jakieś gotowe przejściówki ? Znalazłem tylko dla fabrycznych radii ,ale tam wtyczki są inne.

0 5
  • #2 09 Lip 2009 10:12
    GrzesinekXXX
    Poziom 12  

Witam
    O ile dobrze pamietam to w tym modelu cale radio jest schowane w bagazniku z lewej strony. Z przodu jest tylko panel. Wiec mozesz miec problem wlozenia normalnego radia. Bys musial dorobic sam instalacja i zasilajaca i glosnikowa:) Wydaje mi sie ze jest to do zrobienia. Pozdrawiam

-1
  • #3 09 Lip 2009 12:11
    alwi
    Poziom 9  

Do zrobienia jest ( http://www.mybimmer.net/doubledintrim.htm ) tylko potrzebuje fachowych porad. Co do umiejscowienia osprzetu to zgadza sie, z tylu po lewej stronie znajduje sie tuner, wzmacniacz harman kardon oraz zmieniarka i navi. Cala wiazka idzie do przodu do boardmonitora ,ale z board monitora musi wychodzic jakis sygnal po niskiej skoro jest w nim wbudowany czytnik cd. Oczywiscie nastawiam sie ,ze trzeba bedzie pociagnac nowe kable tylko ,ze chcialbym wykorzystac oryginalny wzmacniacz...Przekopalem caly internet i nie moge znalezc zadnych schematow do Navi 16:9 jak i instalacji audio w e46 :(

0
  • #4 09 Lip 2009 12:22
    GrzesinekXXX
    Poziom 12  

A to masz dodatkowy wzmacniacz do tego radia??? Bo ostatnio robilem E46 to byla tylko puszka sterujaca dochodzila tam kostka ISO2 wzmacniacza tam nie bylo. Wydaje mi sie ze trudno bedzie uruchomic oryginalny wzmacniacz i podlaczyc do tego nowe radio. Prosciej bedzie pociagnac nowe zasilanie z glosnikami moze byc problem bo ciezko jest sie przebic przez przelotki w dzwiach wiec prosciej bedzie pociagnac przewody do tylu i podlaczyc sie w tyle......

0
  • #5 09 Lip 2009 12:50
    alwi
    Poziom 9  

Tak mam wzmacniacz z systemem 5.1 oryginalny harman (takie montuja w bmw w niektorych modelach). Na konsoli z przodu mam przycisk 5.1 ktory zlacza ta funkcje w wzmacniaczu). Masz chyba racje...lepiej bedzie pociagnac z przodu do tylu sygnal po niskiej oraz zalozyc inny wzmacniacz. Mam tylko nadzieje ,ze z tylu zchodza sie wszystkie kable z glosnikow bo bede musial zalozyc zwrotnice.

0
  • #6 09 Lip 2009 12:56
    GrzesinekXXX
    Poziom 12  

Nie mialem doczynienia akurat z takim systemem 5.1 wiec zabardzo nie pomoge. Ale jesli to jest oddzielny wzmacniacz to moze uda sie to jakos zgrac z nowym radiem. Chodz moga byc inne poziomy sygnalow. Z tylu napewno sa wszystkie przewody. Jedynie w dzwiach bedzie mala zwrotnica na tweeterki. O ile to ta wersja to tam byly glosniki 13 cm w plastikowej obudowie. Niech moze ktos sie jeszcze wypowie na temat tego wzmacniacza 5.1 moze uda sie to zgrac niestety nie mialem doczynienia z tym sprzetem to nie potrafie pomoc.............

0