Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki Creative T6100 i wypełnienie ich watą?

Pablo15005 09 Jul 2009 11:17 3889 18
    Pablo15005
    Level 11  
    Tak jak w tytule wczoraj rozkręciłem głośnik centralny i zauważyłem że w środeczku jest on pusty, u kolegi w głośnikach 5.1 creative jest jakaś wata. I moje pytanie kieruje czy jest sens wkładania w głośniki waty? i co to da? Proszę o opinie :D
    nemo666
    Level 21  
    Widocznie on sobie sam wsadził tą watę i powinno to grać lepiej, Ty też tak zrób w każdym z sopranów i w subwooferze delikatnie tylną ściankę wygłusz, wyeliminuje to dudniący dźwięk subwoofera. Miałem 2.1 T3100 i dźwięk był nie powalający, ale było słychać różnicę. Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Pablo15005
    Level 11  
    Poczekamy na wypowiedzi innych ;) PS. kolega nie wkładał do swoich creativów waty, była od dnia zakupu w nich ;)
    karasws502
    Level 17  
    Pewnie, wygłusz go ale nie za bardzo, trochę lepszy dźwięk otrzymasz.

Nie będzie on taki powiedzmy... "plastikowy"

Pozdrawiam Karol.
    Pablo15005
    Level 11  
    ile mam tej waty wsadzić? do subwoofera też? jak tak to mam ją jakoś przykleić na którąś ze ścian czy jak? proszę o w miarę możliwy opis ;)
    Tomq
    Level 38  
    Włóż ją luzem, tylko tak by nie przeszkadzała głośnikowi (membranie) w pracy. Ja na ścianki położyłem ręcznik papierowy, a luzem włożyłem watę.

Do subwoofera mógłbyś spróbować włożyć gąbkę. pokombinuj trochę, zawsze o te parę procent dźwięk będzie lepszy, a koszt praktycznie żaden..
    Pablo15005
    Level 11  
    Nom jutro popróbuje z tą watą i gąbką, wszystkie ściany subwoofera próbować wyścielać nią?
    nemo666
    Level 21  
    nie, tylko tylną ściankę, wata o grubości ok. 0,5 cm i bardzo luźna musi być. soprany wygłusz dosyć gęsto.
    Pablo15005
    Level 11  
    nemo dzięki za info z tą watą do subka, w soprany już powkładałem i różnicę chyba odczuwa się, tak jakoś inaczej grają :D
    nemo666
    Level 21  
    Jak to mówią : ' Daj coś od siebie, a zostanie Ci to zwrócone dwukrotnie ' :D
    Pablo15005
    Level 11  
    Jutro może spróbuje z tą gąbką, tylko muszę znaleźć jakąś dobra i nie za grubą, a co mógłbym tam jeszcze wsadzić żeby było dobre?:>
    Bubles
    Level 12  
    Wełna owcza jest jednym z najlepszych materiałów moim zdaniem.

Ale czy do plastikowych Creative to się opłaci?

Nie wiem. Ale tym materiałem uzyska się najlepsze efekty.
    Pablo15005
    Level 11  
    Z subwoofera już nic nie wykrzesa, obecnie siedzi w szafie i dobrze mu tam, mi też słysząc dobry basik :D
    Pablo15005
    Level 11  
    Widziałem na allegro aukcje, koleś wygłuszył cały subwoofer (T3100) oprócz ścianki na której znajduje się głośnik, do tego użył gąbki wygłuszającej grubości 2cm. Skrócił także rurę bass-reflex o 2cm. Napisał że wyeliminowało to pierdzenie głośnika przy ok 70% mocy. Może tak być? jest sens bawienia się w takie coś? Proszę o opinie ;]
    karasws502
    Level 17  
    Spróbuj jeszcze z watoliną, też bardzo dobry materiał na wytłumienie. Weź tą podwójną i włóż ją do środka, moim zdaniem w subwooferze powinieneś wytłumić tylną i dwie boczne obić watoliną czy też innym materiałem, ew jeszcze górę i dół, ale to już musisz na słuch popróbować :)
    Pablo15005
    Level 11  
    Na allegro znalazłem 2 subwoofery od zestawu Creative i nie wiem który lepiej kupić :| Subwoofer pierwszy,Subwoofer drugi
    W obu przypadkach nie ma kabli do podłączenia, zasilacza tylko sam subwoofer, czy takim kablem podłączy ten subwoofer pod kompa? Link
    Proszę o opinie co o którym sądzicie i który gra lepiej ;)