Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

xerox WorkCentre M24 "belt cleaner" i "second

09 Jul 2009 12:22 2050 4
 • Level 10  
  Witam,
  mam kolejny problem z moją maszynką. "Consumable" wskazują na bliską konieczność wymiany "belt cleaner" i "second bias roller". To pierwsze (czyli listwa czyszcząca) ma symbol 604K7061, drugie 604K7070.
  Obawiam się, że koszt tych części (zwłaszcza "bias roller") znacznie przekracza wartość kopiarki. Wiem, że istnieje możliwość resetu komunikatów oprogramowaniem serwisowym - czy można to "wyzerować" również z poziomu użytkownika i drukować dalej? Maszyna ma ok. 130 tys. wydruków.
  Wypatrzyłem też w necie (niestety jedynie na eBayu) coś, co nazywa się "blade" i, jak sądzę, jest częścią listwy czyszczącej. Czy ewentualna wymiana tego wystarczyłaby? Tak czy owak, na koniec niezbędny jest reset komunikatów - jak to zrobić bez serwisantów?
 • Level 21  
  Niestety w tych maszynach do skasowania tych komunikatów potrzebny jest program serwisowy. Samemu można skasować tylko piec. Natomiast o ile nie ma problemu z tymi elementami nie trzeba ich wymieniać wystarczy skasować liczniki. Listwę można sprawdzić. jak się ją wyjmie i będzie na całej długości charakterystyczny biały pasek to jest ok. Jeśli nie to można się spodziewać że w najbliższej przyszłości zacznie brudzić. jedna uwaga nie przecierać tego paska bo się zetrze. Co do drugiego elementu potrafi zrobić ze trzy lub cztery razy swoją żywotność.
  pozdrawiam
 • Level 10  
  Damian, jak zwykle jesteś niezawodny :)
  Poradź mi jeszcze, jak skasować te liczniki...

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  Level 21  
  Tylko serwis. W tym modelu trzeba mieć oprogramowanie serwisowe dostępne wyłącznie w autoryzowanych serwisach.
 • Level 10  
  Dziękuję serdecznie.

  Pozdrawiam.