Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radiomagnetofon Philips AZ1220 - nie działa CD.

dzambian 09 Jul 2009 13:00 2000 12
    dzambian
    Level 10  
    Witam

Mam problem w owym radyjku z odtwarzaczem CD mianowicie nie zawsze działa, załącza się dopiero z którymś razem, czasami pochodzi kilka minut i się wyłącza, niby nie jest to jakiś super sprzęt ale w sam raz na plaże:) Aha i mam pytanie czy da się np przeszczepić laser od innego odtwarzacza (discmen MP3) do tego radyjka tak żeby mogło odtwarzać MP3?
    FAZEREREK
    Level 15  
    Witam jeśli nawet znajdziesz moduł lasera w jakimś (discman-e mp3) który by pasował to mp3 nie odczyta bo to nie laser jest od tego odpowiedzialny...A co do usterki w module lasera jest mały potencjometr który służy do zwiększenia prądu diody lasera (żeby bardziej świecił) trzeba po prostu troszkę podkręcić ale jak nie wiesz jak to się robi to odradzam i spróbuj po prostu wyczyścić soczewkę lasera wacikiem tylko żeby wacik był suchy nie używaj żadnych (perfum itp) pozdrawiam pax...

Moderated By Artur k.:

Kategorycznie nie wolno kręcić tym potencjometrem. Prąd lasera ustawiany jest w fabryce i taki ma pozostać. Jakakolwiek regulacja to metoda doraźna, na krótką chwilę - zwiększenie prądu lasera powoduje uszkodzenie diody laserowej.
    Regulamin p.12

dzambian
    Level 10  
    Powiedz mi tylko czy o dużo ma to przekręcić, specjalistą nie jestem ale wiesz radio reż nie jest jakieś drogie tak wiec może mi sie uda a jak nie to trudno;)
    User removed account
    User removed account  
    FAZEREREK
    Level 15  
    Minimalnie a jeśli masz oscyloskop to dotknij miejsce na płytce (RF) i ustaw tak żeby parabola była jak najczystsza chociaż pewnie nie używasz takich rzeczy---MINIMALNIE!---Pozdrawiam pax...
    dzambian
    Level 10  
    No niestety nie jestem fachowcem żeby posiadać oscyloskop ale zobacze jak nie bedzie działał normalnie to go podkręce, a co możecie powiedzieć na temat tego dlaczego nie za każdym razem się włącza CD po przestawieniu przełącznika np z radia na CD
    FAZEREREK
    Level 15  
    Wystarczy rozebrać przełącznik i go wyczyścić bo pewnie zaśniedział to często spotykany problem...
    dzambian
    Level 10  
    Tak więc rozebrałem radyjko i ten przełącznik to wzasadzie można jedynie potraktować jakimś środkiem penetrującym bo innej opcji to nie widze gdzyż jest on nierozbieralny

Dodano po 50 [minuty]:

Wypsikałem ten przełącznik ale dalej nie działa tak jak powinien:(
    FAZEREREK
    Level 15  
    A może pojawiły się zimne luty jeśli tak to popraw luty jeśli to nie pomoże to masz do wymiany przełącznik ...
    dzambian
    Level 10  
    A po czym to poznać? No ale wiesz jak np docisne przełącznik troche to zaskoczy takze dziwna sprawa:/ Dzieki za info
    FAZEREREK
    Level 15  
    Poruszaj przełącznikiem i obserwuj miejsce gdzie jest przylutowany po prostu popraw luty...
    dzambian
    Level 10  
    Tak też myślałem:)
    dzambian
    Level 10  
    Witam odgrzewam temat , teraz mam taki problem: odczytuje mi CD i wszystko jest elegancko na kablu sieciowym natomiast jesli chce uruchowmić CD z baterii to płyta obruci sie pare razy i po chwili sie wyłącza,oczywiście baterie nówiki sztuku philips long life