Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka bosch logixx 1400 s express komunikat zatkana pompa

korera 09 Lip 2009 13:06 2687 2
  • #1 09 Lip 2009 13:06
    korera
    Poziom 2  

pralka ma około 3 lata. jakieś pół roku temu szczotki padły i złota rączka przyszedł i wymienił. Od tamtej pory miałem nagminnie komunikat na wyswietlaczy zatkana pompa. Wielokrotnie spawdzałem filtr i przeczyisciłem wszystko. Przez jakis czas chodziła dobrze i tylko czasami pojawiał sie komunikat. Teraz znowu pojawia sie bardzo czesto. Wypranie prania jest jak loteria.
    Nie bardzo sie na tym znam i ciezko mi okreslic co jest nie tak. Uzywałem roznych srodków poprzez odkamieniacze do płynów udrażniajacych rury w kanalizacji (nawet krecik w granulkach był) wiec pompa napewno nie jest zatkana. Oczyszczanie było od 2 stron tzn od strony rury jak i od strony bebna.
    Nie jest to regula ale najczesciej zatyka sie na praniu przy 30 stopni zadziej przy wyzszych temperaturach.

Podejrzewam ze to programator bo pompa "wydaje sie" byc sprawna, ale sa to raczej moje domysły nie poparte zadna wiedza a jedynie przeszukiwaniami na forum.

uzywałem tez testow serwisowych ale nie bardzo wiem co one mialyby wykazac, ppo prostu wszystko dzialalo kiedy wlaczylem test pompy.

Juz nie wiem co robic, jestem w angli i piersza naprawa mniejuz troche kosztowała. jezeli jest jakas szansa te chcialbym przeprowadzic sam.
    zona juz chce mnie zabic...
    Pomocy

0 2
  • #3 10 Lip 2009 01:01
    korera
    Poziom 2  

czyli co dokladnie i gdzie ten uklad sie znajduje. rozkrecalem juz pralke to jakos znajde ten uklad hydrostatu. NO i czym go udrazniac

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

ok
    sciagnalem gore i przedmuchalem prawie wszystkie rurki, niektore bardzo ciezko sciagnac.
    jakis maly syf wylecial...
    nie wiem czy to cos da, ale sie zobaczy. za kilka pran sie odezwe i zdam relacje

2