Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens AMILO Li1718 - uszkodzony po upadku

09 Lip 2009 13:08 1968 6
  • Poziom 10  
    Wita,

posiadam takowy laptop, niestety zbieg losu sprawił ze spadł mi z biurka i uszkodził się (zbita matryca, obudowa popękana) moje pytanie brzmi:

- Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy jest jeszcze możliwość taniej naprawy???
    - czy samodzielnie mogę sprawdzić co jest uszkodzone??

Chciałby sprawdzić lub poradzić się ponieważ po oddaniu do serwisu połamali obudowę całkiem, jakiś kabelek urwali i rozwalili nagrywarkę,
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    To dobry serwis Ci się trafił. Ja bym zażądał zwrotu pieniędzy za uszkodzone części lub przywrócenie sprzętu do stanu z przed ingerencji. ( Oczywiście jeśli jesteś pewien sprawności tych części ). Możesz wiele rzeczy sprawdzić sam na zewnętrznym monitorze podpinanym do gniazda. Poczytaj chwilkę na forum o testach pamięci i dysku. Ekran nawet zbity powinien się włączać i z reguły chociaż w jakiejś cześci powinien wyświetlać obraz.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 10  
    dysk sprawdziłem u kolegi na laptopie i ram są sprawne ale kiedy włączam laptop z podłączonym monitorem lcd nic nie pokazuje. zbita matryca została w serwisie
  • Poziom 26  
    No cóż, sądząc po jakości serwisu nie wiadomo co jeszcze zrobili. Po co im Twoja zbita matryca? Może uszkodzili procesor, może majstrowali już przy płycie głównej. To wszystko są gdybania. Jedynie wizualne oględziny i sprawdzanie podzespołów może pomóc. Komputer powinien pokazać obraz przy podłączonym monitorze zewnętrznym ( podłączasz na wyłączonym komputerze, włączasz i np wchodzisz do biosu przez F2).
  • Poziom 10  
    tak robię ale monitor milczy jest czarny niestety, co do procesora myślę że jest sprawny bo grzeje się to chyba działa, do czego im zbita matryca nie wie ale za diagnostykę zapłaciłem 50zł, gdzie może leżeć problem?? może to grafika??
  • Poziom 26  
    Problem może leżeć w mikropęknięciach na płycie głównej. Musiałbyś wyjąć płytę i dociskać po kolei chipy i zobaczyć czy płyta nie wstanie. Skoro stało się to dokładnie po upadku a wcześniej działał dobrze to można założyć że nie ma problemu z zasilaniami.
  • Poziom 10  
    dociskałem ale nic nie dało, po włączeniu laptopa chwile wiatrak się pokręci i stoi w miejscu, baterie naładowałem

dam sobie spokój z tym lapkiem

Proszę zamknąć temat