Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie z agregatu prądotwórczego

andrzej53 09 Jul 2009 17:24 7516 10
    andrzej53
    Level 10  
    Posiadam agregad prądotwórczy z wyjsciami 380V 63A 9,5kW na wtyczkę 16Apieciobolcową i 3 gniazda 230V po3A 2.5kw ,potrzebuje podłączyc kilka lodówek i zamrażarek z powodu braku napiecia z sieci przez cały dzień kto mi doradzi jak to podłączyc ? jest to hotel,
    stomat
    Level 37  
    A w czym dokładnie problem ? Trójfazowe podłącz pod gniazdo trójfazowe, jednofazowe pod jednofazowe.
    andrzej53
    Level 10  
    W tym problem ze na gniazdach 230 V 3A jak wiesz lodówka nie pójdzie nie wytrzyma zabezpieczenie a lodówek na 380V niemam teraz rozumiesz w czym problem

Dodano po 42 [sekundy]:

W tym problem ze na gniazdach 230 V 3A jak wiesz lodówka nie pójdzie nie wytrzyma zabezpieczenie a lodówek na 380V niemam teraz rozumiesz w czym problem
    Jarosx9
    Level 35  
    Miernik w rękę i poszukaj sobie trzech faz w tym gnieździe 380V i "zera" czyli N. I każda para (faza+"zero") daje ci 220V, więc będziesz miał trzy pary (3x 220) i możesz zrobić trzy wyjścia.
    O ile dobrze pamiętam to przyjęte jest że pierwsze trzy dziurki (od lewej, zgodnie z ruchem wskazówek zegara) to są trzy fazy a kolejna to jest "zero" (N).
    Darrieus
    Level 38  
    Agregatu 3 fazowego NIE WOLNO obciążać niesymetrycznie lodówki nie będą pracowały jednocześnie, chyba że chcesz kupować nowe lodówki.

To jeden powód dla czego to nie zadziała
    andrzej53
    Level 10  
    To co proponujesz?
    Jarosx9
    Level 35  
    lubamet wrote:
    Agregatu 3 fazowego NIE WOLNO obciążać niesymetrycznie lodówki nie będą pracowały jednocześnie, chyba że chcesz kupować nowe lodówki.

To jeden powód dla czego to nie zadziała

Tego nie wiedziałem.
    A co z urządzeniami które oryginalnie są podłączane tylko do dwóch faz (np. niektóre spawarki), tzn. że nie należy ich podłączać?
    Darrieus
    Level 38  
    Są agregaty do których można, mają inną konstrukcję prądnicy.
    W innym wypadku przy niesymetrycznym obciążeniu na fazach nieobciążonych napięcie wzrasta ponad normę, dalej wiadomo...

Andrzej53 zacznij od podania modelu zespołu.
    Ale na 99% nic nie wymyślimy, po to dali te 3 gniazdka 230V żeby tam sobie podłączać do woli.
    andrzej53
    Level 10  
    Ale jaka lodówka mi wytrzyma na 3A?

Dodano po 3 [minuty]:

jutro podam model bo nie pamiętam

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Udało się dostac namiary na agregad jest to HONDA HC-40-250/BOT EC 9500.
    Darrieus
    Level 38  
    Akurat 3A to masz te 700W - problem może być ze startem lodówki.
    Ale masz poważniejszy problem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic884047.html
    To wcale nie jest honda i wcale nie ma 9kW....
    No comment.

Możesz zaryzykować 3 najmniejsze lodówki jakie masz pod te gniazda 700W, albo zadziała albo wywali zabezpieczenie w agregacie przy starcie lodówki.
    andrzej53
    Level 10  
    No panowie zrobiłem tak ze te 400V rozdzieliłem na poszczególne fazy co dawało mi po 230V podłączałem po jednej lodówce i sprawdzałem napięcie na poszczególnych fazach o dziwo wcale sie tak dużo nie podniośło zaledwie o 7V pózniej podłączyłem 2 lodówkę i to samo nic sie strasznego nie działo w sumie podłączyłem 3 lodówki o łcznej mocy przekraczającej 3 KW i tak pracowało całą niedziele z przerwami pół godzinnymi co 2 godziny i to mi starczyło wsadzili wszystko to co się miało zepsuc w te lodówki i jest spoko , dzieki za informację wszystkim .