Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gniazdek telefonicznych w domku

09 Lip 2009 22:06 4133 22
 • Poziom 18  
  Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest. W domku jest 12 gniazdek telefonicznych a jedna linia. I teraz jak to się podłącza? Wszystko równolegle czy może jakieś napięcie wzmacniające się daje? Jak to jest?
 • SterControl
 • Poziom 32  
  Ja mam normalnie rownolegle polaczone. Na co az 12 gniazdek??
 • Poziom 38  
  Równolegle, ale jest problem, jak masz internet ADSL to będą schody przy 12 telefonach.

  I może być i nie może, centrale przewidziane są do max 2 telefonów równolegle, może ci np. nie dzwonić itd...

  Każdy telefon, każdy mikrofiltr, każdy metr kabla wprowadza tłumienie i zakłócenia, dlatego ADSL nie zadziała przy 12 telefonach, nie ma szans.
 • SterControl
 • Poziom 27  
  12 gniazdek równolegle podłączasz. Do tych gniazdek wpinasz nie więcej jak trzy telefony na raz. Źródło prądowe w centrali miejskiej może nie wydolić dla większego obciążenia i będzie albo zgłaszać zwarcie linii albo raz będzie działać a trzy razy nie...
 • Poziom 21  
  Rolnik95 napisał:
  Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest. W domku jest 12 gniazdek telefonicznych a jedna linia. I teraz jak to się podłącza? Wszystko równolegle czy może jakieś napięcie wzmacniające się daje? Jak to jest?

  Witam.
  Jeśli ma być podłączone do tych gniazdek powyżej dwóch telefonów proponuje zakupić małą centrale telefoniczną.
  12 gniazdek może być podłączone równolegle ale nie może być jednocześnie podłączonych do tych gniazdek 12 telefonów.
 • Poziom 18  
  Nie w każdym gniazdku będzie max 1 telefon a nie wiem czy w każdym będzie. Tylko do jednego bedzie podlaczony router z modemem do internetu od tp.
 • Poziom 27  
  Rolnik95 napisał:
  Nie w każdym gniazdku będzie max 1 telefon a nie wiem czy w każdym będzie. Tylko do jednego bedzie podlaczony router z modemem do internetu od tp.

  W każdym gniazdu połączonym równolegle po jednym telefonie to daje 12 telefonów na linii - to nie będzie działać - za duże obciążenia - w tym przypadku centrala nie wyłapie trybów pracy źródła prądowego zasilającego linię - pozostaje wtedy najprostsza centralka 1/5 np. Solo5 Platana z 5 liniami wewnętrznymi i pogrupować na każdym wewnętrznym po 3 gniazdka - wtedy maks. 15 aparatów możesz podłączyć. Pozostaje tylko zaprogramować odpowiednio centralkę i będzie OK.

  Pozostaje linia dla modemu ADSL - sygnał w.cz ADSL nie przejdzie przez pole komutacyjne centralki - należy go wyekstrahować przed centralką i już routerem ADSL podać go dalej...
 • Poziom 18  
  Jeżeli do gniazd są doprowadzone linie dwu parowe to niema problemu. Jedną parą do danego gniazda podłączamy ruter z modemem od tp a drugie pary łączymy równolegle do wybranych gniazd i włączamy poprzez filtr sygnał do aparatów. Nadmieniam, że np. aparatów KX-T3250 jest podłączonych równolegle 5 a Alcatel 8 -wszystko działa prawidłowo.
 • Poziom 27  
  Rolnik95 napisał:
  a ile taka centrala kosztuje?


  Tutaj masz cennik - menu po lewej, cenniki, klikasz ikonkę centrali telefonicznej http://www.PC.NET.sosnowiec.pl - mamy na bieżąco w zasadzie... ceny od 420zł netto. [jeśli się zdecydujesz, to wybierz już raczej taką za 550zł netto - bo ma pełne opcję - co do programowania to możemy się też umówić, że będzie zaprogramowana]

  Dodano po 4 [minuty]:

  xxpiotrek napisał:
  Jeżeli do gniazd są doprowadzone linie dwu parowe to niema problemu. Jedną parą do danego gniazda podłączamy ruter z modemem od tp a drugie pary łączymy równolegle do wybranych gniazd i włączamy poprzez filtr sygnał do aparatów.

  I owszem, jeśli założymy, że gniazdka robimy dwuwtykowe i oznaczamy jedno gniazdko jako niefiltrowane pod modem ADSL, ale jeśli instalacja jest dopiero co wykonywana, to lepiej zrobić już jako drugie gniazdko - podłączenie ethernetowe na RJ45, a router z modemem postawić przy wejściu kabla linii zewnętrznej do naszego lokalu i przed centralą wewnętrzną. Wtedy mamy internet w każdym gniazdku i możemy pracować na kilku komputerach na raz. A obciążenie linii poprzez 12 aparatów rozwiązuje nam centralka telefoniczna ustawiona równorzędnie dla wszystkich wewnętrznych (jednakowe programy odbioru) - centralka umożliwia nam jeszcze jedno - możemy dzwonić pomiędzy wewnętrznymi - bo mamy na to numery wewnętrzne. W DCT5 (Solo5) jest 5 numerów wewnętrznych - więc dla 12aparatów będą nam dzwonić po 2 lub 3 - zależy jak podłączymy je do wyjść centralki. Można zastosować centralę typu Micra która ma już możliwość rozróżnienia wszystkich 12 wewnętrznych, ale to koszt zwiększa dramatycznie, bo ta centrala kosztuje już ponad 2000zł netto

  xxpiotrek napisał:
  Nadmieniam, że np. aparatów KX-T3250 jest podłączonych równolegle 5 a Alcatel 8 -wszystko działa prawidłowo.


  Co do tych telefonów, to podłączamy je za pomocą bodajże pięciożyłowego okablowania i mają trochę inaczej rozwiązaną kwestię komunikacji z linią miejską tak, że analogia niestety nie trafiona...
 • Poziom 35  
  2 DECT-y po 6 słuchawek w jednym gniazdku albo w dwóch równolegle. Nie trzeba kabli, łatwo wyfiltrować ADSL, jeszcze intercom gratis:D
 • Poziom 35  
  Dwa aparaty bezprzewodowe, na każdym zalogowane 6 słuchawek. Aparaty połączone na jednej linii równolegle. Wszystkie słuchawki dzwonią jednocześnie, ale jest możliwość przekazywania połączeń w obrębie jednego aparatu. Nie ma problemu ze zbytnim obciążeniem linii telefonicznej. Najlepszy byłby aparat z 12-stoma słuchawkami ale przynajmniej ja nie znam takiego standardu :oops: Koszt chyba mniejszy niż instalacja na 12 gniazdek i 12 aparatów. Jedyny problem to że słuchawki bezprzewodowe często "dostają nóg":D i trzeba ich potem szukać.
 • Poziom 18  
  Aha czyli to jest tak ze kupuje stacje i do niej np 6 słuchawek i podpinam je do dwóch linii czyli wykorzystuje tylko dwa gniazdka a mam 12 aparatów. tak? Dobrze zrozumiałem? I wtedy moge tylko podłaczyć równolegle i koniec tak? A ile by wyniosły cale koszta.?
 • Poziom 14  
  Kupujesz dwie stacje i do każdej z nich logujesz 6 słuchawek.
  Następnie jedną stację stawiasz na dolnym poziomie, a drugą na górnym lub obie na środkowym (chodzi o zasięg). Obie stacje podłączasz do jednej linii czyli równolegle i działa!!

  Pzdr

  PS
  Kiedyś pamiętam jakieś takie ustrojstwo Siemensa na 2 isdn-y i chyba 10 słuchawek, ale jakoś tak mi to tylko po głowie chodzi, że coś takiego było.

  PS II
  Zastanów się nad ilością słuchawek gdyż mając przenośne nie trzeba na raz podłączać np. w sypialni i biurowym bo z reguły wystarczy jedna przenośna. A dlaczego? No bo jeśli dasz radę spiąć całe mieszkanie jedną stacją to będziesz miał mini centralę z zajętością i pełnym przekazywaniem rozmów.

  PS III
  Koszta to np. kxtg6412 to tandem czyli 2 słuchawki w oficjalnym cenniku Panasonica to 269zł, ale na pewno dostaniesz taniej takie telefony.
 • Poziom 27  
  Można zastosować np: Telefon DECT AL180 bezprzewodowy/DUO Siemensa - ma dwie słuchawki w komplecie i kosztuje ok. 160zł brutto, możliwość podpięcia do 4 słuchawek i roaming pomiędzy stacjami - możliwość dzwonienia na każdą słuchawkę z osobna - po przydzieleniu im numerów. Mając dwa takie zestawy mamy już 4 słuchawki. Słuchawki można dokupować do tego osobno, ale taniej wyjdzie kupić kolejny aparat - bo wtedy słuchawka wychodzi 80zł a nie 120. Jakbyś się na to decydował to pisz na PW - mamy je na stanie. Czyli za 480zł mamy trzy stacje bazowe - do skonfigurowania w roamingu i 6 słuchawek.

  A o centralach możesz poczytać na Portal Central Telefonicznych Platan - dystrybutor Południowa Polska - Śląsk i Zagłębie
 • Poziom 12  
  Możesz spokojnie postawić 12 telefonów i więcej jak chcesz.
  Tylko dwa warunki - jeżeli w gniazdkach ( nie wiem jakie masz ) masz kondensatory zapięte na linii to je trzeba wywalić.
  W telefonach wyłączyć układ dzwonienia, tak by przy "odłożonej słuchawce" była przerwa. Dzwonki mogą być w dwóch, trzech telefonach.
  Oczywiście rozwiązanie z systemami "wielosłuchwakowymi" też dobre... tyle, że wtedy te gniazdka niepotrzebne ;)
 • Specjalista od telefonów
  A jakie gniazdka mają jeszcze kondensatory??
  Czy ingerencj a w telefon i odcinanie obwodu dzwona to nie za duże wyzwanie dla pytającego?? grzebanie w lektronicznych telefonach to chyba za dżo.. A Bratków i Tulipanów chyba nie ma... Jak by to wiedzał to by nie pytał na tym forum.. Moim zdaniem gniazdek może byc ile chce byleby miał jeden telefon bezprzewwodowy i kilka słuchawek. Jak chce to ISDN. wtedy może poszaleć
 • Poziom 15  
  Do projektanta aby Ci zaprojektował, a później do firmy aby Ci to wykonała.
 • Poziom 38  
  KazekTP napisał:
  Do projektanta aby Ci zaprojektował, a później do firmy aby Ci to wykonała.

  Yhy, i zapłaci jak za dwa DECTy z tymi słuchawkami. Projektować telefon :lol:
  Chyba lepiej oddać telefon do serwisu RTV i mu odłączą te dzwonki...
 • Poziom 15  
  Przy budowanie domu sprawa powinna być wykonana, przyjeżdżają chłopaki z TP i robią. Oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu projektu przyłącza telekomunikacyjnego.

  My tu gadu-gadu, a Chińczyków przybywa :)