Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Candy CBL 85 problem

mir56 09 Lip 2009 22:41 2892 2
  • #1 09 Lip 2009 22:41
    mir56
    Poziom 8  

Mam problem z pralka Candy CBL-85 Pralka pierze ale po każdej operacji się resetuje. Po uruchomieniu kolejnej operacji np.płukania po pierwszym znowu reset. Gdy nastawie wirowanie pralka meczy się i nie wchodzi na obroty a po chwili znowu reset gasną diody I wydaje mi się że do płukania bierze mało wody. Filtr sprawdziłem. pompka sprawdzona .Wyjąłem też moduł i sprawdzony przez elektroników optycznie wszystko okey znaleźli zimny lut i wymienili jakieś kondensatory napięciowe chyba. Grzałka grzeje
    Co dalej mam robić????

• #2 09 Lip 2009 23:06
    kczarny
    Poziom 13  

sprawdż przebicie grzałki do masy -miernik na 20MG, sprawdź również szcotki na silniku czy nie są za krótkie,czy nie iskrzą.

Dodano po 3 [minuty]:

jeszcze ewentualnie trzba by sprawdzić moduł i nanowo zaprogramować,jedynie przez serwis wgrać nowe oprogramowanie,lub samemu wrzucić nowy wsad.

• #3 12 Lip 2009 12:00
    zetfa
    Poziom 20  

Zakłócenia w poborze wody sugerują sprawdzenie układu hydrostatu.Jeśli dmuchnięcie w przewód napotka na opór,musisz oczyścić od dołu do góry ze szlamu i przedmuchać ponownie. Jeśli zakłócenia w pracy nie ustąpią trzeba będzie przejrzeć dokładnie moduł, a zwłaszcza obwód triaka sterującego silnikiem łącznie z samym triakiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME