Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[JTAG ICE] | [AVR Studio] brak komunikacji

drow 09 Lip 2009 23:23 3166 7
  • #1 09 Lip 2009 23:23
    drow
    Poziom 11  

Witam!
    Mam problem z uruchomieniem interfejsu JTAG ICE (zakupiony w firmie kamami, wersja USB) w połączeniu z ATmega128.
    Przez ISP ustawiłem bity OCDEN i JTAGEN
    JTAG ICE instaluje się jako port COM (w moim przypadku COM3)
    AVRStudio (ver 4.16 ale próbowałem też 4.12): mogę wejść w tryb programowania (zmienić fusebits, odczytać i zapisać flash, eeprom...) natomiast nie mam możliwości wejścia w tryb debugowania (?)
    Komunikat: "Could not connect to JTAG ICE on USB or port COM1 to COM6"

z góry dziękuję za pomoc

0 7
  • #2 24 Lip 2009 23:24
    drow
    Poziom 11  

żadnych pomysłów?

0
  • #3 28 Lip 2009 07:16
    flapo213
    Poziom 21  

Witaj Kolego.

Nie wiem jakim programem ustawiałeś te fusebity ale pamiętaj że w jednym sofcie zaznaczenie może oznaczać równie dobrze wyłączenie, więc mogłeś sobie wyłączyć poprostu jtaga w atmedze. Pamiętaj w atmedze 128 o trybie kompatybilności. Ja mam jtaga JTAG ICE chyba 1 którego zbudowałem w oparciu o manual krążący w sieci i u mnie wszystko gra. Jeśli jednak jesteś pewien że fusebity masz ok, Ja na Twoim miejscu skupił bym się na pinach czy aby na pewno są dobrze pin to pin jtaga z Atmega - sprawdź to !. Warto jeszcze sprawdzić czy Twój jtag się dobrze skomunikował z Avrstudio. Jeśli mimo to wszystko nie działa to na końcu spróbuj jakiegoś innego procka. Acha a avrstudio ustawiłeś dobrego procka ? Pozdrawiam

0
  • #4 28 Lip 2009 10:08
    rmk
    Poziom 11  

Witaj!
    Ja również korzystam z jtag ice i avr studio i raczej nie miałem problemów. Ale jak pisze kolega flapo213 sprawdź wyprowadzenia złącza na płytce, bo może masz coś źle podłączone (ja tak miałem). A kiedy korzystasz z avr studio nie musisz ustawiać fusebitów (tzn. ocden i jtagen). One są domyślnie włączone i ja nigdy ich nie zmieniałem i zawsze atmega chodziła bez problemów (mam dwie 128 i jedną 32). Więc całkiem możliwe, że sobie wyłączyłeś możliwość debuggowania.
    Pozdrawiam

0
  • #6 05 Gru 2010 17:09
    mosfet
    Poziom 25  

U mnie nie pomaga instalacja phaser'a XML'a.

U kogoś wystąpił ten problem? Jakieś rozwiązanie?
    Mam zainstalowane AVR studio to samo na dwóch maszynach. Na jednej działa wszystko OK, więc sam w sobie JTAG jest sprawny, na drugiej nie działa debuowanie (mogę tylko programować i bawić sie fuse bitami, więc wykrywa JTAG'a).

0
  • #7 05 Gru 2010 17:58
    skalsky5000
    Poziom 20  

Spróbuj zmienić numer portu na com 1 albo 2.Mialem podobny problem i to pomogło.

0
  • #8 05 Gru 2010 22:34
    mosfet
    Poziom 25  

próbowałem na obu portach, bez rezultatu.

Dodano po 3 [minuty]:

EDIT:

właśnie zainstalowałem AVR studio na starym laptopie. Ten sam JTAG którego nie można było wykryć, śmiga jak zły. Nie rozumiem.....

0