Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 323s 1,7TD 1995r, bezpiecznik główny wystrzela!!!

10 Lip 2009 00:24 1619 4
 • Poziom 2  
  Witam! mam problem, pewnego dnia odpaliłem samochód i chodził przez 10sekund i nagle zgasł! chce odpalić jeszcze raz i żadna kontrolka się nie pali(martwy). bezpiecznik oznaczony MAIN 80A został spalony! odłączyłem minusową klemę od aku i na aku było normalnie 12V(po założeniu nowego bezpiecznika i gdy minusową kleme podłączam do aku to mocno się iskrzy i aż kopci dym- bezpiecznik znowu padł). sprawdziłem omomierzem plusową klemę z minusową i pokazuje mi 0ohm (czyli zwarcie) a na aku jest 15megaohm (więc z aku jest wszystko ok). Więc po koleji zaczełem wyciągać wszystkie bezpieczniki aby dojść gdzie jest zwarcie w układzie. niestety wyciągnełem wszystkie i nadal jest zwarcie!czy może ktoś wie co mam zrobić dalej ( aha trzy dni przed usterką było kupowane nowe radio, ale gdyby było coś z radiem to od razu to by się stało)
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 30  
  To wyciąg radio i zobacz czy przewód,który idzie do elektrycznej anteny chyba niebieski się nie zwiera,a tak na marginesie odłącz radio i w tedy zobacz.
 • Poziom 18  
  ptaszek1975 napisał:
  To wyciąg radio i zobacz czy przewód,który idzie do elektrycznej anteny chyba niebieski się nie zwiera,a tak na marginesie odłącz radio i w tedy zobacz.

  Tak pierd...sz, że idzie tego czytać.
  Wiesz jaką obciążalność prądową ma przewód anteny elektrycznej?
  Do 300mA, a leci bezpiecznik główny 80A.
  Rozumiesz coś z tego, co napisałem?
 • spec od auto-elektro
  Zwarcie w obwodzie alternatora na głównym zasilaniu,albo alternator albo przewód zwarty do masy.P
 • Poziom 22  
  Zwarcie w okolicach stacyjki.