Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon zamek elektromagnetyczny

niezabitowski 10 Lip 2009 08:30 5264 3
  • #1 10 Lip 2009 08:30
    niezabitowski
    Poziom 9  

Witam
    Bardzo proszę o pomoc w podłączeniu domofonu i reszty tak, by działało.
    Otóż mam domofon, czytnik kart magnetycznych oraz przycisk dzwonkowy. Od zamka elektromagnetycznego idą 2 przewody do kasetki domofonu. Tam również będzie zlokalizowany czytnik. Trzeba to połączyć tak, by zarówno domofon jak i czytnik otwierał zamek elektromagnetyczny.
    Z podłączeniem domofonu nie mam problemu, gorzej jest z resztą. W kasetce jest podłączanych 5 przewodów z unifonu i 2 od zamka (LK- i LK+). W czytniku mam zaciski oznaczone kolejno: COM, LB, LA, +18V, GND, LOCK+, LOCK-, NC. Z tego co wiem to masę z zasilacza od domofonu podłącza się do GND a "plus" na 18V. Do czego podłączyć kable do zamka?
    Kolejnym problemem jest podłączenie przycisku dzwonkowego, który po naciśnięciu będzie miał dać napięcie na elektromagnes, by ten umożliwił otwarcie furtki wychodząc z posesji.
    Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 11 Lip 2009 20:04
    bartez132
    Poziom 18  

nie napisałeś jaki domofon nic kompletnie... nie wiadomo co podaje domofon... prawdopodobnie bez większych problemów da sie to podłączyć przy pomocy dwóch przekaźników

0
  • #3 11 Lip 2009 21:06
    niezabitowski
    Poziom 9  

Sorry, że nie napisałem, jakoś wypadło mi z głowy.
    Producent: Genway
    Domofon: WL-06DD2
    czytnik:ECK-03A
    Pozdrawiam

0
  • #4 10 Wrz 2009 22:00
    mazek21
    Poziom 10  

COM, LB, LA, nie sa używane. +18V i GND - tu podłącz zasilanie 12V ( bedzie działać )
    LOCK+ i LOCK- to przekaźnik beznapięciowy i tu zrób mostek od zasilania i 1 zacisk daj bezposrednio na zamek a 2zacisk podaj zasilanie. to dsmo zrob z przyciskiem do zwalniania zaczepu

1