Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wgrałem złego firmware'a - Pentagram CERBERUS P6331-42

bazulok 10 Lip 2009 15:53 10196 15
  • #1 10 Lip 2009 15:53
    bazulok
    Poziom 13  

Witam. Posiadam Pentagram CERBERUS P6331-42, został wgrany firmware BiPAC 5200G nie mogę wgrać teraz oprogramowania BILLION 5100, gdy chcę to zrobić wyskakuje błąd

Error Message:

--------------------------------------------------------------------------------

ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... The uploaded file was not accepted by the router.

--------------------------------------------------------------------------------

z góry dziękuję za pomoc.

0 15
  • #2 10 Lip 2009 17:06
    hudy87
    Poziom 17  

Normalnie ręce opadaja czy kolega ma trudności z czytaniem ze zrozumieniem pisałem w poprzednim temacie założonym przez kolegę ze clonem Pentagram CERBERUS P6331-42 jest Billion BiPAC 5100W a kolega chce wgrywać BiPAC 5100, pozniej kolega by zakładał nowy temat czemu nie działa mi Wifi.

Głowna zasada jesli czegoś nie wiesz to nie rob tego, a jeśli już chcesz to pierwsze trzeba "odrobic lekcje"

-1
  • #4 26 Lip 2009 16:44
    bzibzio
    Poziom 19  

Mam pytanie do kolegi hudy87...czy wie może kolega co można by wgrać do cerberusa p6381-2 jako alternatywę oryginalnego oprogramowania???

0
  • #5 26 Lip 2009 20:29
    hicat
    Poziom 30  

Nie ma alternatywnego oprogramowania do routerów pentagrama.

0
  • #6 26 Lip 2009 23:00
    hudy87
    Poziom 17  

bzibzio napisał:
    Mam pytanie do kolegi hudy87...czy wie może kolega co można by wgrać do cerberusa p6381-2 jako alternatywę oryginalnego oprogramowania???

Dokładnie jak kolega hicat napisał, jeśli nie masz plomb gwarancyjnych na obudowie zobacz na jakim układzie oparty jest chipset urządzenia, czasami do niektórych modeli można wgrac FW od producenta chipu.

Ogólnie firma Pentagram prawie wogole nie wypuszcza update FW.

0
  • #7 27 Lip 2009 08:48
    bzibzio
    Poziom 19  

Więc wewnątrz siedzi główny układ ATHEROS ar2317-ac1a następnie jest układ odpowiedzialny za komunikacje po kablu i jest to zdaje się marvel albo coś takiego o oznaczeniu 88e6060-rcj1. Potem jest pamięć ram ELPIDA s6416ahta-75-e czyli jest to pamięć 8 mega i na końcu jest pamięć flash o oznaczeniu Macronix 25L1605 czyli ma raptem 2mega a więc wiem, że raczej nic z oprogramowania wrt mi nie pójdzie ale udało mi się doczytać, że wiele urządzeń ma na pokładzie podobną konfiguracje sprzętową tylko teraz co tu wgrać?? Dokładnie chodzi mi o takie oprogramowanie które pozwoli mi uruchomić ten router jako odbiornik czyli aby pracował jako repeater albo jako AP-client.

0
  • #8 27 Lip 2009 15:55
    hudy87
    Poziom 17  

bzibzio napisał:
    Więc wewnątrz siedzi główny układ ATHEROS ar2317-ac1a następnie jest układ odpowiedzialny za komunikacje po kablu i jest to zdaje się marvel albo coś takiego o oznaczeniu 88e6060-rcj1. Potem jest pamięć ram ELPIDA s6416ahta-75-e czyli jest to pamięć 8 mega i na końcu jest pamięć flash o oznaczeniu Macronix 25L1605 czyli ma raptem 2mega a więc wiem, że raczej nic z oprogramowania wrt mi nie pójdzie ale udało mi się doczytać, że wiele urządzeń ma na pokładzie podobną konfiguracje sprzętową tylko teraz co tu wgrać?? Dokładnie chodzi mi o takie oprogramowanie które pozwoli mi uruchomić ten router jako odbiornik czyli aby pracował jako repeater albo jako AP-client.

Na tym chipsecie da sie wgrać openwrt/ dd-wrt ale niestety nie przy 2 mb flash'u.

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=9707..

0
  • #9 27 Lip 2009 16:31
    bzibzio
    Poziom 19  

ok..ale jeśli znajde jakiś inny router o podobnej konfiguracji sprzętowej to po wgraniu softu z takiego routera mój pentagram powinien zadziałać dając mi możliwości routera z którego był pobrany. Czy bedzie inaczej i mi to nie ruszy? Pytam sie bo widziałem gdzieś na necie jakiegoś AP-ka z podobnym sprzętem na pokładzie i nawet strona ustawień była podobna jak w pentagramie mimo że producent był zupełnie inny.

0
  • #10 27 Lip 2009 18:34
    hudy87
    Poziom 17  

Teoretycznie tak, ale musi być to bliźniaczy model, ale wątpię żebyś uruchomił tego pentagrama w trybie APC.

0
  • #11 27 Lip 2009 20:50
    bzibzio
    Poziom 19  

Jestem uparty :).....a może by tak zminić pamięć flash na większą i ram na większy i wtedy by mi poszło coś z wrt....na wrt zdaje się że mógłbym robić co mi się żywnie podoba z tym routerem :) tylko teraz pytanie...jaką maksymalnie mogę dać pamięć do tego chipsetu żeby ją obsłużył?

0
  • #12 27 Lip 2009 21:24
    hicat
    Poziom 30  

bzibzio napisał:
    Jestem uparty :).....a może by tak zminić pamięć flash na większą i ram na większy i wtedy by mi poszło coś z wrt....na wrt zdaje się że mógłbym robić co mi się żywnie podoba z tym routerem :) tylko teraz pytanie...jaką maksymalnie mogę dać pamięć do tego chipsetu żeby ją obsłużył?

Nie chce Cie zamartwiać ale skoro w internecie jest pełno opisów do przerabiana innych routerów niż pentagrama do różnych opcji z kartami CF i rtorrentem włącznie. To już dawno ktoś by przerobił Pentagrama i ładnie go gdzieś opisał. Ale oczywiście możesz próbować :) I ja osobiście życzę powodzenia (w pozytywną stronę).

Sory za offtopic :)

0
  • #13 27 Lip 2009 21:52
    bzibzio
    Poziom 19  

No cóż...może jestem zbyt wielkim optymistą ,ale od czasu gdy udało mi się uruchmić mp4 firmy pentagram które nie chciało działać na żadnym oryginalnym oprogramowaniu od producenta a ruszyło na oprogramowaniu stworzonym przez naszych sąsiadów zza wschodniej granicy którzy takie mp4 wyprodukowali przed firmą pentagram ,myśle że firma pentagram produkuje sprzęty na bazie innych już gotowych projektów i tylko zmienia im soft i sygnuje nazwą własnej firmy dlatego też cięzko jest o nowe oprogramowanie bo bazują na gotowych produktach i jak by dali nowe oprogramowanie to mogło by wyjść na jaw że sprzedają pod nowymi nazwami klony sprzętów które już istnieją bo ktoś by się dopatrzył że ten czy inny sprzęt ma takie samo menu albo identyczną nazwę fw mimo że ktoś inny to produkuje...a jeszcze jak by się okazało że to co oni klonują ma mniejsze możliwości niż sprzęt sklonowany to dopiero byłby skandal !!!:):):)
    także poszukam troche w internecie informacji na temat sprzętów które mają taką samą konfigurację hardwarową i podziele się tymi informacjami na forum....może razem uda się sklecić jakiś nowy sensowniejszy albo dający więcej możliwości soft.

a tak na marginesie to już znalazłem sprzęt identyczny sprzętowo ,oto specyfikacja:
    TP-LINK Router TL-WR642G v3.5
    Board: REV 6.1
    WLAN: Atheros AR2318-AC1A
    LAN: Marvel 88E6060-RCJ1
    RAM 8MB: Elpida S6416AHTA-75-E (64Mbit)
    Flash 2MB: Macronix 25L1605AM2C (16Mbit

jeżeli ktoś coś znajdzie o takiej albo zbliżonej konfiguracji to bardzo prosze o dodawanie tych informacji na forum.

0
  • #14 28 Lip 2009 10:06
    hudy87
    Poziom 17  

bzibzio napisał:
    No cóż...może jestem zbyt wielkim optymistą ,ale od czasu gdy udało mi się uruchmić mp4 firmy pentagram które nie chciało działać na żadnym oryginalnym oprogramowaniu od producenta a ruszyło na oprogramowaniu stworzonym przez naszych sąsiadów zza wschodniej granicy którzy takie mp4 wyprodukowali przed firmą pentagram ,myśle że firma pentagram produkuje sprzęty na bazie innych już gotowych projektów i tylko zmienia im soft i sygnuje nazwą własnej firmy dlatego też cięzko jest o nowe oprogramowanie bo bazują na gotowych produktach i jak by dali nowe oprogramowanie to mogło by wyjść na jaw że sprzedają pod nowymi nazwami klony sprzętów które już istnieją bo ktoś by się dopatrzył że ten czy inny sprzęt ma takie samo menu albo identyczną nazwę fw mimo że ktoś inny to produkuje...a jeszcze jak by się okazało że to co oni klonują ma mniejsze możliwości niż sprzęt sklonowany to dopiero byłby skandal !!!:):):)
    także poszukam troche w internecie informacji na temat sprzętów które mają taką samą konfigurację hardwarową i podziele się tymi informacjami na forum....może razem uda się sklecić jakiś nowy sensowniejszy albo dający więcej możliwości soft.

a tak na marginesie to już znalazłem sprzęt identyczny sprzętowo ,oto specyfikacja:
    TP-LINK Router TL-WR642G v3.5
    Board: REV 6.1
    WLAN: Atheros AR2318-AC1A
    LAN: Marvel 88E6060-RCJ1
    RAM 8MB: Elpida S6416AHTA-75-E (64Mbit)
    Flash 2MB: Macronix 25L1605AM2C (16Mbit

jeżeli ktoś coś znajdzie o takiej albo zbliżonej konfiguracji to bardzo prosze o dodawanie tych informacji na forum.

Praktyka powrzechnie stosowana można by wymienić mnóstwo przykładów clonów wsród routerów np Pentagram 6331-42/Billion BiPAC 5100W, Asmax AR 804GU/Solwise SAR-600EW , i wiele innych.

Zobacz To czy to czegoś Ci nie przypomina ? PCB żywcem z TP-Link TL-WR642G

Wydaje mi sie ze AR2317 i AR2318 to prawie to samo, ale głowa nie ręcze bo producent nie udostępnia datasheet, więcej możesz znaleśc na http://oldwiki.openwrt.org/CompleteTableOfHardware.html..

Zobacz co jeszcze znalazłem:

Cytat:
    The main difference between AR2317 and AR2318 should be only the speed this is often in their products.

Cytat:
    ou can find a lot of similar devices around :

MSI RG60SE
    Linksys wrt54g ver.7 uses AR2317,

TP-link WR541G + uses AR2318,
    Its 108mb wireless router so it must be TL-WR642G which have 3 hardware revisions.

Ver 3 has Intel flash so its defiantly not mine and it also support WDS function.

http://translate.google.com/translate?hl=en&s...D1%26hl%3Den%26safe%3Doff%26sa%3DG%26pwst%3D1

Zamieść zdjęcia PCB Twojego routera.

0
  • #15 28 Lip 2009 11:17
    bzibzio
    Poziom 19  

Wieczorem dam zdjęcie chociaż nie wiem czy to ma sens gdyż płyta główna jest identyczna jak w tym tp-linku ze zdjęć z Twojego linku ,jedyna różnica to obudowa i to że diody sygnalizacyjne w tp-linku są smd a w pentagramie p6381-2 są zwykłe zielone 3mm i tylko to różni te dwa routery sprzętowo.
    A tak na marginesie to msi wygląda również identycznie jak tp-link i pentagram,poniżej zdjęcie tego msi model rg60se

widze że zmiany zachodzą tylko w rodzaju i wielkości pamięci rom i ram także jak bym podmienił pamięć na większą powinno coś z wrt dać się odpalić :)

0
  • #16 28 Lip 2009 20:04
    bzibzio
    Poziom 19  

Zamieszczam zdjęcie pcb mojego routera cerberusa p 6381-2

0
  Szukaj w 5mln produktów