Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio JAGUAR (Alpine), CD zmieniarka ALPINE brak kompatybiln

10 Jul 2009 15:56 3625 4
 • #1
  Anonymous
  Anonymous  
 • #2
  djlj24
  Car audio specialist
  To że wtyczka pasowała to nie znaczy jeszcze, że jest to Ai-Net. Równie dobrze może być to zmodyfikowana magistrala z innymi adresami urządzeń zewnętrznych.
 • #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • Helpful post
  #4
  djlj24
  Car audio specialist
  Cóż od kilkunastu lat interesuje mnie głównie podłączanie urządzeń między sobą. Podam prosty przykład - VW radia robione przez Blaupunkta, Grundiga, Sony a pracują tylko ze zmieniaczem firmy Panasonic i niczym innym. A niby Blaupunkt to Blaupunkt i VW niemiecki jest podobno. Inny przykład - Alfa Romeo ze odbiornikiem Idis produkcji Becker/Siemens - pracuje niby ze zmieniaczem Becker ale tylko takim tylko dla Alfy - podepniesz standardowy i go nie widzi (tu sprawa jest prostsza bo zdaje się, że użyta jest magistrala M-Bus zamiast Uni-Linka).
  Czasem sprawa jest prosta (np. BMW gdzie wystarczy przepiąć 2 linie i już niefabryczny zmieniacz działa),czasem magistrala chodzi na innej logice (np. 12V zamiast 5V co po podłączeniu niefabrycznego zmieniacza natychmiast go zabija na linii danych). Zdarza się, że producent stosuje specjalną magistralę tylko do swojego standardu (np. Toyota czy też Lexus).
  Swoją drogą CHA-S634 to zmieniacz uniwersalny Ai-Net i M-Bus (konfigurację zmienia się przełącznikiem) a więc można się trochę pobawić. Ja bym dawał jeszcze szansę, że z Jaguarem może działać właśnie po M-Busie po przeróbce przewodów - ale to jakieś 20% szansy, że ruszy.
 • #5
  Anonymous
  Anonymous