Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw satelitarny do odbioru TV Trwam

10 Lip 2009 16:53 11183 8
  • Poziom 11  
    Witam,
    potrzebuję kupić zestaw satelitarny, jedynym celem jest odbiór Telewizji Trwam dla babci.

Telewizor to zwykły kineskop jakieś 21'.
    Jest to zwykły wieżowiec z wielkiej płyty, dowiadywałem się o kablówkę to kosztuję 50 zł miesięcznie x 12 = 600 zł - dużo taniej wyjdzie zestaw satelitarny.

Dane do odbioru tv trwam są takie:

SATELITA ASTRA 1KR - 19,2° EAST (wschód)
    Transponder nr 53
    Częstotliwość 10773 MHz
    Polaryzacja H (pozioma)
    SR 22000 Mb/s
    FEC 5/6
    Pid Video 513
    Pid Audio 660
    Pid PCR 513
    Pid Audio 661 - dla Radia Maryja

Złożyłem następujący układ:

ANTENA SATELITARNA 85CM 72,50 zł

KONWERTER GOLDEN INTERSTAR GI-201 SINGLE SERIA PLATINUM X 17,00zł

TUNER FERGUSON FK-3900 USB CZARNY 149 zł

Uchwyt antenowy TV-SAT 38x250 galwanizowany 12,59 zł

PRZEWÓD ANTENOWY KONCENTRYCZNY 5m 6,45 zł

Przewód EURO-EURO 2,99zł

Wszystko razem wychodzi 260,53 zł

I teraz mam trzy pytania:

Czy to już jest kompletny zestaw?

Czy podłączenie go wraz z instalacją, znalezieniem kanałów itd. jest bardzo trudne?

Czy mogę na czymś zaoszczędzić, a dokładniej kupić mniejszą antenę, inny tuner?

Z góry dzięki za pomoc.
    rychu888
  • flexghzflexghz
  • Moderator na urlopie...
    Jak tylko na TV Trwam to tak, dekoder tańszy i mniejsza antena. Mam takie zestawy kontakt na PW.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 24  
    Tu juz duzo nie zaoszczędzisz . Bierz tunerek nówke z gwarancją .
    Antena w sam raz , nawet deszcz nie bedzie jej straszny.
  • Poziom 24  
    Ja bym radził kupić zestaw O.Dyrektora bo co to będzie dla babci za radość ja w momencie włączania zobaczy napis TRWAM na innych dekoderach tego nie będzie.
  • Poziom 22  
    Radze pomyśleć np nad Fergusonem fk6900cr bo tamten twój nie ma chyba wejścia na karty a uwierz mi że kanałów fta jest bidnie a jak takiego kupisz to do tego za 50zł kartę tnk i już masz do 2012 tvp1 tvp2 i tvn za darmo bez żadnego płacenia-poczytaj o tnk bo teraz w czasach bez edukacji to naprawdę dobra oferta dla biednych polaków;p a babcia będzie miała dodatkowo za free tv religia a ty na początek tvn turbo i discovery chanel...
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź.

@telesat1
    Na tunerze mogę zaoszczędzić 10 zł i byłby to LINBOX 3818.
    O fergusonach czytałem na różnych forach i były one polecane.

Jeżeli kupię czaszę 65 cm to zaoszczędzę 11 zł

Wydaje mi się, iż te 21 zł to już oszczędność nikła, przy okazji mając mniej markowy (ryzykowny?) tuner i czaszę, która w deszcz może słabo odbierać (tak wynika z wypowiedzi Marek-B

@ansat
    To jest naprawdę wszystko jedno, zresztą myślę, że drożej mi wyjdzie od o. Rydzyka.

@Mihas66
    Polecany przez Ciebie tuner będzie kosztował więcej o 26 zł przy czym będzie miał wejście na telewizję na kartę, z której pewnie nigdy się nie skorzysta...
    A co do za free tvn turbo i discovery to będę jeszcze musiał dokupić kartę za 50 zł aby to mieć, dobrze myślę?

Spojrzałem jeszcze raz na sprzęt i doszedłem do wniosku, iż potrzebowałbym BALKONOWY UCHWYT DO ANTEN zamiast Uchwyt antenowy, dopłaciłbym 7,41zł.

Natomiast co do istotnych rzeczy to znalazłem inny konwerter w tej samej cenie (17zł): OPTICUM LSP-02F
    Różni się tym od tego co wcześniej zaproponowałem, że wsp. szumów wynosi 0,1 dB - w podanym wcześniej GOLDEN INTERSTAR GI-201 wynosił 0,2 dB.
    A także tym, że nie ma zabezpieczenia na wejście f od deszczu tylko pisze na aukcji, gdzie go można kupić, że ochrona przed wilgocią 100% testowane.
    Wie ktoś co lepsze?
    Jeszcze ten Golden dostał nagrodę:
    "GI-201 Platinum X został zdobywcą nagrody targów SAT KRAK 2007 za najlepszy pojedynczy konwerter satelitarny !!!"

Z góry dzięki za odpowiedź co do konwertera.

Pozdrawiam
    rychu888
  • Warunkowo odblokowany
    Za bardzo jesteś drobiazgowy.
    Co do konwertera to INVERTO a to co piszą że 0,1db to już widziałem -0,2.
    I czym to się różni?
    Śmiechu warte co piszą.:D:D
  • Moderator na urlopie...
    Kol. tak jak napisałeś na początku tylko TV Trwam. Zestaw za 199,99zł. No może za 199.91zł.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam .
    Zakładający otrzymał już odpowiedzi na zadane pytania.