Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC1832 3 podsystem i martwa klawiatura

TM85 10 Jul 2009 21:02 1140 3
    TM85
    Level 27  
    Witam.
    Leży przede mną na stole nowa DSC1832 podłączona do klawiatury PC1555RKZ. Wykreowałem 3 podsystemy, przydzieliłem linie etc. wszystko działa prawidłowo na podsystemach 1 i 2. Jednak za żadne skarby nie mogę wejść poprzez #3 na 3 podsystem ani przypisać tam klawiaturę. Podprogram 201 świeci sie 1,2,3. w 218 widać linie w 3 podsystemie, oczywiście ustawione wszystko w 001 i 101+ . Co robię nie tak?

Pytanie drugie:
    Mam klawiaturę PC5516Z 16 liniową. Przestała reagować na jakiekolwiek przyciski. Prawdopodobnie stało się to po jej błędnym przypisaniu do centralki. Świecą się przyciski oraz "usterka" która gaśnie jeśli z drugiej klawiatury wejdę w programowanie instalatorskie. Czyli nie jest całkiem ubita. Jak ją przywrócić do "życia" ? :?

Dzięki, pozdrawiam.
  • Helpful post
    weless77
    Level 11  
    Klawiatura PC 1555RK może pracować tylko w pierwszym i drugim podsystemie. Podobnie jak 1555RK klawiatura Pc5116 obsługuje tylko dwa pierwsze podsystemy. Spróbuj wcisnąć i przytrzymać klawisz # aż klawiatura piknie, potem wciskasz i przytrzymujesz 1 jak piknie to wchodzisz do instalatora, potem 000 0 11 ( kombinacja 11 to pierwszy podsystem i pierwszy adres klawiatury), prawdopodobnie ustawiłeś ja jako globalną.
    TM85
    Level 27  
    Dzięki za odpowiedź.
    Faktycznie na klawiaturze PK5501 Wszystko jest OK.
    Jakieś pomysły na "uzdrowienie " drugiej klawiatury ?
    TM85
    Level 27  
    Dla potomności - po dokładnym sprawdzeniu PC5516Z okazało się że jest nieodwracalnie uszkodzona. Wysiadł pierwszy wiersz w matrycy klawiatury (1kOM do masy).