Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Cinquecento 899cm - Ciągle paląca się kontrolka wtrysku

10 Lip 2009 23:36 4879 6
 • Poziom 26  
  Witam, mój tata posiada ten samochód od 1997 roku, od miesiąca bez przerwy po przekręceniu kluczyka w pozycję ACC i odpaleniu pali się kontrolka wtrysku. Po poprawnym odpaleniu samochodu silnik pracuje nierównomiernie, gdy nie wciśnie się pedału gazu auto po chwili gaśnie, zaś po dodaniu "gazu" samochód również pracuje nierównomiernie lecz nie gaśnie. Pojawia się pytanie, czy można naprawić to samemu czy też trzeba jechać do autoryzowanego serwisu samochodowego. Dodam również że samochód posiada instalację gazową od 2006 roku. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi, pozdrawiam Mateusz.
 • Poziom 35  
  Jeżeli odpalasz cieniasa na gazie to kontrolka wtrysku powinna się palić.Dlaczego? Ano dlatego że jak silnik pracuje na gazie to przecież nie pracuje wtryskiwacz.Jeżeli odpalasz furkę na benzynie i jedziesz na benzynie kontrolka wtrysku nie świeci.W czasie jazdy na gazie powinieneś mieć zamontowany wyłącznik pracy pompy paliwowej aby pompa nie pracowała godzinami na przelew i w przypadku braku benzyny w zbiorniku nie uległa zatarciu.
 • Poziom 26  
  Instalacji gazowej nie wykorzystuję, kontrolka pali się na benzynie.
 • Poziom 35  
  Przyjrzyj się świecom prawdopodobnie na elektrodach świec jest dużo nagaru.Wymień świece na nowe w celu identyfikacji i usunęcia usterki.Gaz w cylindrach spala się z wyższą temperaturą U mnie po 50 km od naprężeń cieplnych pękła porcelanka na centralnej elektrodzie nowej świecy co objawiało się nierównomierną pracą silnika.Uruchom silnik samochodu w nocy i otwórz maskę.Zwróć uwagę czy nie ma ulotów na kablach wn.

  Dodano po 14 [minuty]:

  Przy palącej się kontrolce wtryskiwacza i pracy silnika na benzynie trzeba by było w serwisie podłączyć pod gniazdo kontrolne w samochodzie komputer i zdiagnozować usterkę.Może wystąpić jeszcze taki problem iż po dłuższych przebiegach na gazie przyciera się wtryskiwacz.Wówczas do benzyny w zbiorniku należy wlać środek do czyszczenia wtryskiwaczy do kupienia na stacjach CPN lub sklepach motoryzacyjnych i pojeżdzić nieco na benzynie.Być może usterka ustąpi.
 • Poziom 26  
  Świece wszystkie są dobre, nie ma ulotów na kablach WN. Od roku czasu samochód nie pracował na gazie, więc wtryskiwacz nie mógł się zatrzeć. Co do podpięcia samochodu do komputera podłączyć można później, jak wszystkiego spróbujemy.
 • Poziom 36  
  Kontrolka wtrysku oznacza zazwyczaj awarię któregoś czujnika. Może też nie łączyć kostka na którymś z nich.
 • Poziom 22  
  W tym przypadku poczciwy Euroscan powiedział by co nie tak.