Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CSBL100 wybiło bezpieczniki i teraz martwa

h jaworski 11 Lip 2009 00:33 2586 0
  • #1 11 Lip 2009 00:33
    h jaworski
    Specjalista AGD

trafiła mi sie do naprawy pralka Candy jak w tytule klient mówi że wybiło bezpieczniki i teraz jest martwa nie zapala się żadna dioda nic. Sprawdziłem blokadę drzwi i ogólnie moduł (nie oglądałem od strony druku) po pobieżnych oględzinach wygląda ok. Próbowałem się dopatrzyć jak przychodzi zasilanie modułu elektronicznego i wygląda że zasilanie jest na 2 przewody biały i czerwony, Do białego jest przejście z wtyczki przez filtr programator blokadę drzwi do modułu ale nie ma przejścia z wtyczki do czerwonego przewodu. jest przejście z wtyczki przez filtr i przewód wchodzi pod pralkę i nie idzie się doszukać gdzie.
    Może ma ktoś schemat tej pralki bo albo zasilanie przychodzi pod inne punkty albo ma gdzieś przerwę którą trudno znaleźć a trudno rozbierać całą pralkę na elementy.
    Jeszcze raz rozebrałem tym razem cały programator i pokazały się wypalone ścieżki i na stykach niskonapięciowych resztki proszku do prania. Zrobiłem nowe ścieżki wyczyściłem styki i pralka zaczęła działać normalnie.

1 0