Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzielacz sygnału TV-SAT

24 Maj 2004 20:43 1953 4
  • Poziom 11  
    Pozdrawiam wszystkich uczestników Forum. Mam pytanie chodzi mi o rozdzielenie sygnału z Cyfry Plus na trzy telewizory i nie wiem jak sie za to zabrać. Z góry dziękuję za poradę i przesyłam Pozdrowienia Marcin.

P.S. Mozecie takze odpowiedzi przesyłać na mmuchas(malpa)interia.pl
  • Poziom 18  
    Można to zrobić na 2 sposoby: 1. kupić modulator (koszt od 55- 170 zł ) do modulatora podłączyć po niskiej cyfrę antenę włożyć do modulatora po w.cz i wyjść po w.cz. do innych telewizorów ( modulator ma 2 wejścia: m.cz, w.cz. i jedno wyjście po w.cz.) w zależności od istniejącej instalacji antenowej można podłączyć do kilku telewizorów musisz podać więcej danych na temat tej instalacji aby pomóc Ci więcej. 2.kupić rozgałęźnik sygnału po niskiej n.p. potrójny rozgałęźnik euro (koszt około 20 zł) tylko że przy tym podłączeniu każdy telewizor musi mieć wejście sygnału po niskiej, zalety i wady tych podłączeń to: 1 sposób zaletą jest to że bez problemu sobie z tym poradzisz, typowe przewody , prosty montaż i można podłączyć każdy TV wada to sygnał monofoniczny audio. 2 sposób: zalety to lepszy obraz i stereo audio wady to możesz mieć problemy ze zrobieniem połączeń (trzeba odpowiednio połączyć przewody n.p. w euro) i prowadzić przewody do każdego TV. Schematy podłączeń znajdziesz też na stronach Dipola które podał Ci kolega ale żeby dopasować do twoich potrzeb to napisz jak daleko są od siebie TV i jak jest zrobiona instalacja antenowa .Przeczytałem teraz post menki (pozdrawiam) i rzeczywiście zapomniałem że teraz Cyfra wlepia stare tunery Wizji które mają już modulatory w sobie i musisz odpowiedzieć też na pytanie menki
    pozdrawiam
  • Specjalista elektryk
    Witam

jaki masz tuner??? czyli jakie wyjścia: antenowe i po niskiej czy tylko po niskiej???
  • Poziom 18  
    i jeszcze jedno oczywiście wiesz że można jednocześnie oglądać tylko ten sam program na wszystkich TV bez względu na sposób podłączeń
    pozdrawiam