Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nalepka Windows - Utrata Gwarancji ?

misiu0023 11 Jul 2009 11:45 8333 17
 • #1
  misiu0023
  Level 10  
  Witam!! Posiadam oryginalnego windowsa xp chciałem zmienić obudowę ale niestety mam wklejony klucz na obudowę(na ściance) czy jest możliwość odklejenia go?? Proszę o pomoc i z góry dziękuje
 • #2
  Sl4uGh7eR
  Level 12  
  jeżeli to papierzanka z srebrnym paskiem i dziurami może być kłopot. Jeżeli stara plastiko-podobna nożykiem do tapet można spróbować :P
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  tzok
  Moderator of Cars
  Te chmurki/maski to same się czasem odklejają... w moim odczuciu to właśnie ta foliowana jest trudniejsza, raz taką odklejałem (przy użyciu noża tapicerskiego i lutownicy hot-air).
  Swoją drogą to warto się zabezpieczyć na wypadek zmiany obudowy i jeszcze przed naklejeniem naklejki podjąć odpowiednie działania - miejsce w które chcemy ją nakleić posmarować płynem do mycia naczyń i zostawić aż przyschnie, a samą naklejkę też zostawić na 30-40min z zdjętym papierkiem ochronnym, żeby klej trochę przysechł, po tych zabiegach konieczne może się okazać naklejenie przezroczystej folii samoprzylepnej osłaniającej i trzymającej naklejkę do obudowy naklejkę (ale to przecież nic złego), w razie czego można zdjąć naklejkę razem z tą folią i przekleić na nową obudowę ;)
 • #5
  misiu0023
  Level 10  
  a jak by ogrzac obudowe w tym miejscu??
 • #6
  Hucul
  Level 39  
  Delikatnie zmoczyć terpentyną , ale nie pocierać bo zejdą nadruki . Po 20 minutach podgrzać delikatnie , najlepiej obudowę a nie nalepkę .
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  tzok
  Moderator of Cars
  Naklejka ma być naklejona na obudowę komputera na którym jest zainstalowany system, jak masz ją na ściance obudowy w szafie to tak jakby jej nie było.
 • #11
  cyruss
  Level 30  
  Potrzebne cokolwiek co dmucha gorącym powietrzem, hot-air czy opalarka - niestety ale suszarka do włosów jest zbyt słaba.
  Grzać, byle nie za mocno. Jeśli jest regulacja to zwykle wystarcza 150-200 stopni C. Jednocześnie próbować podważać od któregoś rogu - np nożykiem do tapet. Zwykle w momencie puszczania / mięknięcia kleju pojawiają się na naklejce lekkie bąble, ale nie zawsze.
  Po odklejeniu daje się bez problemu przykleić, potem znowu odkleić...
  Na pewno skuteczne przy nalepkach z win98, win2k - nie wiem jak przy najnowszych...
  Mam nadzieję że nie jest to naruszeniem warunków licencji...
 • #12
  poker63
  Level 10  
  To co pisze kolega powyżej Ok, choć prościej izopropanol. Do ponownego przyklejenia dyspersja akrylowa . I tak można parę obudów zmienić :D
 • #13
  predator25
  Level 14  
  Witam ja zdejmowałem taką naklejkę po podgrzaniu suszarką i za pomocą żyletki podcinałem delikatnie klej przy obudowie a drugą ręką lekko ciągnąłem za naklejkę i zeszło idealnie.
 • #14
  mrsebolo
  Level 25  
  misiu0023 wrote:
  Witam!! Posiadam oryginalnego windowsa xp chciałem zmienić obudowę ale niestety mam wklejony klucz na obudowę(na ściance) czy jest możliwość odklejenia go?? Proszę o pomoc i z góry dziękuje


  Istnieje, ale:

  1) Jest niezgodne z licancją;
  2) możesz z łatwością zniszczyć naklejkę i pozbyć się licencji,
  3) wytnij ten fragment obudowy wraz z licencją i "w sposób trawały" przymocuj do nowej obudowy. Nie zniszczysz licencji, i nie złamiesz jej zapisów ;)
 • #15
  darek_wp
  Level 28  
  Czy nie prościej jeśli jest to legalny system z dowodem zakupu zadzwonić na infolinie microsoftu i poprosić o przesłanie nowego stickera ?- przesyła się kopię faktury i starą (nawet częściowo uszkodzoną) naklejkę licencji i dostaje pocztą nową.
  Czasem sprawdzają czy system był rejestrowany i na kogo - jeśli nie był to warto to zrobić przed rozmową.
 • #16
  Phew
  Level 14  
  Skoro licencja jest na obudowie to jest to zapewne OEM - licencja przywiązana do danego sprzętu - na nowym komputerze i tak nieważna. Zadzwonić na infolinię można ale przyślą sticker tylko jak się posiada pełną wersję (a nie OEM).
  Jeżeli kolego masz oem to sobie daruj kombinacje - złudne poczucie legalności pryśnie przy najbliższej kontroli (stara obudowa na strychu też nie zapewnia legalności innego systemu).
 • #17
  llukas17
  Level 12  
  Do Windows-a Xp nie ma już wsparcia więc nie można zamówić naklejki.

  Co do wersji systemu (poza xp) nie ma znaczenia czy jest to oem czy box. Najlepiej iść do sklepu komputerowego (powinni być zarejestrowani w microsofcie) i mogą zamawiać nową naklejkę ale jest wymagane coa ID numer który jest nadrukowany na naklejce pod lub nad kodem kreskowym.
 • #18
  Brick_G
  Level 28  
  Obudowa to nie jest część konfiguracji komputera - oczywiście że można w pełni legalnie przekleić sticker. Suszarka działa bez zarzutu do tego jak pisali koledzy wyżej śrubokręt płaski albo żyletka - uwaga na temperaturę. Tak długo jak nie parzy dłoni tak długo temperatura nie jest zbyt wysoka. Należy uważać na wszelkie nacięcia na stickerze. A już najlepiej trzymać sticker z płytą (i np. kopią dowodu zakupu) na dnie obudowy :D Tzw. Dobre I Tanie rozwiązanie (w razie kontroli nie będzie trzeba szukać nośnika i stickera) - a w razie zmiany obudowy nie będzie problemów z odklejeniem go.

  Odzyskiwanie COA to droga przez mękę. Potrzebne byłoby opakowanie system builder albo od biedy to co z oryginalnego stickera zostało. Wraz z kluczem i informacją na jaką firmę jest rejestrowany produkt. Bardzo żmudna i poprzez niektórych resellerów niemożliwa do zrealizowania procedura - normalnie świadczona NIEODPŁATNIE.