Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palmtop Acer N35 - brak zasilania baterii

rutek997 11 Lip 2009 14:15 5507 7
  • #1 11 Lip 2009 14:15
    rutek997
    Poziom 2  

Witam mam mały problem z palmem Acer n35. Nie trzyma zasilania. Jak go podłączę do sieci to działa i wszystko jest w porządku, ale natychmiast po odłączeniu gaśnie i się nie zapala. Czy może to być uszkodzona bateria?? Patrzyłem w innych postach i jedni twierdzą że jest to bateria, inni że jest to wtyczka zasilania. Także jestem w kropce. Nie chciał bym niepotrzebnie wydawać kasy jak może to nie być bateria. Z góry dzięki za pomoc.

0 7
  • #2 11 Lip 2009 19:09
    marek216

Poziom 43  

Jeśli po podpięciu zasilania zapala się kontrolka ładowania to prawie pewne, że padła bateria. Uszkodzenie gniazda to najczęściej brak reakcji na podłączenie ładowania i brak kontaktu z PC.

0
  • #3 12 Lip 2009 10:36
    rutek997
    Poziom 2  

No właśnie tu jest mały problem ponieważ kontrolka ładowania się nie zapala po podpięciu zasilania. Z kompem się łączy bez problemu:/

0
  • #4 12 Lip 2009 10:44
    marek216

Poziom 43  

To ty masz sprzęt na stole.
    Pomierz napięcia na baterii - sprawdź czy jest ładowanie.

0
  • #5 12 Lip 2009 11:39
    Dragas
    Poziom 26  

Sprawdź elektronicznym miernikiem, czy bateria przewodzi prąd, jeśli nie przewodzi prądu, to znaczy, że masz uszkodzoną baterię i musisz wymienić na nową. Jeśli bateria przewodzi prąd, to sprawdź, czy w telefonie wszystkie styki od baterii dobrze przylegają do płytki.

Pozdrawiam Krzysztof

0
  • #6 15 Lip 2009 20:25
    rutek997
    Poziom 2  

Od baterii odchodzą 4 kabelki: czerwony,zielony, biały i czarny. Które są (+) a które (-)??? Które pary odpowiadają za zasilanie baterii, a które za zasilanie z baterii do urządzenia??? Po podłączeniu ładowarki jakie powinny być wartości napięcia żeby wiedzieć ze gniazdo jest dobre a to bateria dała ciała??:) Wiele pytań ale mam nadzieję że mi pomożecie:) Z góry wielkie dzięki.

0
  • #7 29 Paź 2009 08:05
    hariii
    Poziom 1  

Sprawa jest prosta: Jeśli zostawiłeś palmtopa przez długi okres bez ładowania (u mnie wystarczyły 3 m-ce) to bateria spadła do zera i raczej się nie podniesie, nie zaświeci się też kontrolka ładowania, lekarstwem jest nowa bateria. Objawy miałem takie same, wymieniłem baterię i działa. Powodzenia.

0
  • #8 16 Lis 2009 12:31
    gahe
    Poziom 11  

Przed chwilą walczyłem z tym samym problemem ... Urządzenie dość długo leżało bez ładowania ... Wystarczyło wyjąć baterię i podpiąć czerwony(+) i czarny(-) przewód do zewnętrznego zasilania 3V na kilka minut, co podniosło ją, jest widoczna dla układu ładowania w palmtopie i teraz znów się normalnie ładuje ... nie wiem jeszcze jak z żywotnością - czy się nie zmniejszyła znacząco ...

Pozdrawiam

PS. potwierdzam, że żywotność baterii nie zmieniła się znacząco.
    PS2. do podniesienia drugiej baterii użyłem napięcia 3,75V, bo 3V nic nie dało

0