Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 300 jaki printserwer do tej drukarki ?.

heniek 44 11 Lip 2009 20:37 4705 11
  • #1 11 Lip 2009 20:37
    heniek 44
    Poziom 11  

Witam temat z pozoru błahy. Jednak na zadawane pytania sprzedawcy i kilku dystrybutorów mają poważne problemy z odpowiedzią. Mam drukarkę CLP 300 (zwykłą bez obsługi LAN) teraz drukarka jest mnie potrzebna z kartą sieciową. Alternatywą jest printserwer. Zastanawiam się nad kupnem printserwera lecz na zadawane pytania sprzedawcy odpowiadają wymijająco lub sprzecznie. Na moją propozycje że będę mógł oddać printserwer jak będzie niedobry to się wycofują i sugerują lub wręcz informują że zakup na moje ryzyko.
    Więc mam pytanie czy ktoś ma sprawdzony printserwer do tej drukarki lub sieciowy port USB (LAN/USB) przy tym drugim rozwiązaniu jak wygląda mapowanie portu USB przy więcej niż jednym włączonym komputerze do sieci LAN z dostępem do wspólnej drukarki.

-1 11
  • #2 11 Lip 2009 21:05
    dawidsoft
    Poziom 12  

Witam niestety trzeba wymienić formater.
    Formatery się różnią wersja zwykła posiada 32MB,
    a ta druga wersja posiada 64MB pamięci i ma zintegrowany print serwer.

0
  • #3 11 Lip 2009 21:54
    endriuf
    Spec od drukarek

Rozumiem, że masz sieć i chcesz żeby ta drukarka była dostępna dla kilku komputerów?

0
  • #4 11 Lip 2009 22:02
    heniek 44
    Poziom 11  

Dziękuje za odpowiedź. Ale jest ona delikatnie mówiąc nie ta. Ja wcale nie che wymieniać płyty w drukarce. Tylko zastosować print serwer do drukarek z interface GDI lub sieciowy HUB USB. Print serwer podłącza się do sieci LAN z jednej strony (gniazdo RJ45) a z drugiej do drukarki (gniazdo USB). Podobnie jest z HUB-em USB z jednej strony ma gniazdo RJ45 oraz zwykle kilka gniazd USB, przy tym rozwiązaniu mogą być problemy z mapowaniem (czyli obsługa wirtualnych gniazd USB) bo mogą działać np. pod systemami 32 bitowymi a 64 już nie. Jeżeli nowa płyta do drukarki Samsung CLP 300N nie jest zbyt droga jest to jakieś rozwiązanie.
    Więc pytanie ile taka płyta kosztuje ?.

Dodano po 5 [minuty]:

endriuf napisał:
    Rozumiem, że masz sieć i chcesz żeby ta drukarka była dostępna dla kilku komputerów?

Właśnie tak chce to zrobić jak pyta Endriuf. Jakieś sprawdzone print serwery do tej konkretnej drukarki ?.
    Sprawdzałem na kilku stronach producentów i tego modelu nikt nie podaje. Firmy to miedzy innymi D-Link, Links, Digitus, Belkin, TPlink.

0
  • #5 11 Lip 2009 22:38
    endriuf
    Spec od drukarek

U mnie w firmie najczęściej używamy Edimaxa, jeśli chodzi o sprzęt sieciowy. Pytanie: sieć na kablu czy bezprzewodowa?

0
  • #6 11 Lip 2009 23:27
    heniek 44
    Poziom 11  

LAN. Lecz na stronie też nie ma tego modelu drukarki do ich serwerów druku.

0
  • #7 11 Lip 2009 23:42
    rys57
    Moderator

Znajdź firmę, która sprzedaje ale ma również serwis. Kup razem z instalacją. Ich problem znaleźć odpowiedni moduł. Czasem warto stówkę czy dwie dołożyć i mieć święty spokój.

0
  • #8 12 Lip 2009 08:57
    heniek 44
    Poziom 11  

Pomysł dobry tylko firmy takiej w okolicy brak. Każdy chce sprzedać urządzenie. Usługa montażu ich nie interesuje bo to za małe pieniądze (oficjalnie) jak jest naprawdę tego już nikt nie mówi. Fakt montaż polega na podłączeniu do zasilania 230V~ oraz do routera i do drukarki oraz zainstalowanie i konfiguracja oprogramowania. Całość jakieś 30 minut jak wszystko gra.
    Mimo wszystko wolę to zrobić sam zawsze czegoś nowego się nauczę.

0
  • #9 05 Gru 2009 16:41
    wmaker
    Poziom 9  

Problem mam ten sam - jaki router wifi z printserwerem dla Samsunga CLP-300 :?:

0
  • #10 08 Gru 2009 14:54
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

z printserwerów do GDI to dobrze chodzą Edimax 1216u - w zasadzie ze wszystkimi gdi, co do samych sieciówek to np do CLP 510 pasuje sieciówka z ML2151

0
  • #11 15 Lut 2010 09:25
    wmaker
    Poziom 9  

udało mi się "warunkowo" zakupić simensa GIGASET SE 551 (100+przesyłka) i spełnił prawie wszystkie moje wymagania t.j.:

1.łączy się po kablu w PPPoE
    2.rozdziela internet bezprzewodowo w sieci lokalnej
    3. udostępnia drukarkę CLP- 300 wszystkim w sieci lokalnej

jedno ALE jest takie że printserwer działa jednokierunkowo więc w SMARTPANELU do obsługi drukarki nie podaje aktualnego stanu drukarki (stan tonerów, zacięcie itp.)

UWAGA: printserwer widzi drukarkę PO WGRANIU NOWEGO FIRMWARE ze strony GIGASETa, a w sici lokalnej instaluje się ją jaku lokalną na nowym porcie TCP/IP (nr jak rutera). Polecam oczywiście zapoznanie się z PDFem instrukcji - nawet po polsku.

0
  • #12 04 Mar 2010 20:44
    49712
    Użytkownik usunął konto