Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KDC-W4527 Brak głosu

adam332 11 Lip 2009 23:31 1347 7
  • #1 11 Lip 2009 23:31
    adam332
    Poziom 8  

Witam
    W dniu dzisiejszym moje radio zaczęło się włączać i wyłączać i zacząłem czuć smrodek. Niewiele myśląc wyjąłem radyjko . Objawy były takie :
    Kable gorące dość mocno , tył radia parzył. Po resecie radia i odpaleniu radio chodzi normalnie tylko nic nie słychać tzn po podłączeniu kostki słychać tylko pyknięcie w głośnikach. Po rozebraniu zauważyłem że jeden drut na płytce od końcówki mocy jest luźny tak jak by lut się rozpuścił. Końcówka mocy dość śmierdzi wiec pewnie spalona . Możecie mi powiedzieć jaka końcówka idzie do mojego radia ? bo na mojej napisy się wytarły lub wypaliły i nic nie widać a na schematach się nie znam.
    Pozdrawiam

p.s wcześniej jak radyjko grało jeszcze nie dało sie pod głosić na max bo się wyłączało i trza było dać ciszej czy to był już objaw padającej już końcówki ?

0 7
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2009 09:09
    irek19
    Poziom 33  

TDA 7560 4X45W. Tylko dlaczego się sfajczyła?.

0
  • #3 12 Lip 2009 17:35
    adam332
    Poziom 8  

Też mnie to zastanawia ale jakieś objawy już od jakiegoś czasu były .
    Kurcze bez radyjka na wczasy masakra :(

0
  • #5 12 Lip 2009 21:05
    adam332
    Poziom 8  

Na pewno ale to po wczasach bo nie zdąży mi przyjść .
    Dzięki za pomoc.

0
  • #6 13 Lip 2009 21:02
    adam332
    Poziom 8  

Radyjko naprawione.Kupiłem w sklepie elektronicznym końcówkę mocy za 38zł ,rozebrałem radyjko i podjechałem do pieszego lepszego serwisu i mi wlutowali za 10 zł . Radio gra lepiej niż przed padnięciem ponieważ jak grało to niecało się pod głosić na max bo przy regulacji od 0-32 mogłem słuchać max 26 bo jak pod głosiłem więcej radio sie wyłączało. Czyli to jest oznaka padającej końcówki mocy.

0
  • #7 13 Lip 2009 21:20
    leszek.b
    Poziom 29  

Moim zdaniem:
    Nie gramy na max - max to 2/3 mocy-będzie grać dłużej i czysto.
    A i sąsiedzi będą zadowoleni

0
  • #8 28 Lip 2009 17:54
    adam332
    Poziom 8  

Minęło ponad tydzień od naprawy ale nieraz nie mam głosu i nie ma na to żadnej reguły przez ten okres zdarzyło mi się z 8 razy że włączam radyjko nie ma głosu albo chwile potrzeszczy coś w głośnikach i nie ma głosu.Po wyłączeniu radia i włączeniu za 15 min wszystko jest Oki . Czy macie jakieś pomysły co to może jeszcze być ?

0
  Szukaj w 5mln produktów