Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ciągła praca lodówki beko csa 29000s

obywatel1983 12 Lip 2009 06:49 8231 14
  • #1 12 Lip 2009 06:49
    obywatel1983
    Poziom 9  

Mam pytanie odnosnie lodówki beko csa29000s-lodówka jest nowa ma około 2 tyg. serwis wymienił termostat ponieważ pierwszy był zepsuty. W tej chwili lodówka chłodzi i mrozi jednakże czy jest to normalne, iz działa bez przerwy, kompresor wogóle się nie wyłącza.lodówka jest uzytkwana prawidłowo?

0 14
  • #2 12 Lip 2009 08:28
    nares
    Specjalista AGD

obywatel1983 napisał:
    czy jest to normalne, iz działa bez przerwy,

Nie - wołaj serwis raz jeszcze.

0
  • #3 12 Lip 2009 11:23
    zetfa
    Poziom 20  

Popieram zdanie specjalisty i dopowiem,że jeśli chłodzi i mrozi normalnie(nie nadmiernie) pracując cały czas,świadczyć to może o nieszczelności i niedoborze czynnika chłodniczego. W tej sytuacji domagaj się raczej wymiany na nową, sprawną lodówkę ponieważ rokuje to ciągłe kłopoty w przyszłości,nawet jeśli dorażnie serwis coś pomoże.

0
  • #4 12 Lip 2009 22:00
    levy^
    Poziom 16  

zetfa napisał:
    W tej sytuacji domagaj się raczej wymiany na nową, sprawną lodówkę ponieważ rokuje to ciągłe kłopoty w przyszłości,nawet jeśli dorażnie serwis coś pomoże.

tak opowiadaj takie glupoty a potem kolega po fachu bedzie mial problemy przez Ciebie. A nie slyszales o zdarzeniach, ze podczas produkcji wbili za malo gazu ? Wymiana dopiero po napelnieniu jesli nic to nie da po "jakims" czasie

0
  • #5 13 Lip 2009 07:57
    zetfa
    Poziom 20  

Podczas produkcji czynnik chłodniczy nabija się wg wskazań przyrządów,bo ani za dużo,ani za mało być go nie może.Jeśli więc "wbili"zbyt mało czynnika( w co trudno uwierzyć),to ewidentna fuszerka i lodówka powinna wrócić do serwisu fabrycznego.Natomiast nieszczelność nawet niewielka, będzie się pogłębiać i zdarza się - a takie przypadki znam- że lodówka miesiąc-dwa po upływie gwarancji jest na złom.Liczy się dobro klienta,a nie kolegów.

0
  • #6 13 Lip 2009 09:15
    obywatel1983
    Poziom 9  

dziś będę dzwonić do serwisu

0
  • #7 13 Lip 2009 10:49
    levy^
    Poziom 16  

kolega zetfa nie wiem czy wykonujesz naprawy gwarancyjne ale dzialasz w tej chwili na szkode uzytkownika lodowki. Przyjechal technik - wymienil termostat, ok zdarza sie to moglo nie byc to. Klient czyta na tym forum ze brak w gazu, ze uklad nieszczelny - do wymiany. Dzwoni teraz klient do serwisu mowiac: Dzien dobry, chce nowa lodowke. Technik jedzie do klienta chce naprawic sprzet, a klient odmawia bo gdzies tam wyczytal ze lodowka ma dziure i jest na zlom. Technik w tym momencie powinien sie zabrac, wystawic rachunek odplatny za dojazd, a najgorszym przypadku zablokowac karte gwarancyjna. ZADEN technik nie wypisze protokolu na nieszczelnosc jesli nie probowal takiego sprzetu naprawiac, no chyba ze ma za duzo pieniedzy i chce taki sprzet do domu.

I w taki sposob klient ma niesprawny sprzet przez najblizsze kilka tygodni, bo sie kluci z producentem jaki to technik jest ble. Technik odpisuje do producenta jak sprawa wyglada. Ztargane nerwy i klienta, technika i pani/pana w centrali. Sprzet ma dwa tygodnie, jesli jest nieszczelnosc to w ciagu gwarancji wyjdzie

obywatel1983 dzwon po serwis niech przyjezdza niech zrobi swoje, serwis jest po to by pomoc, zlo konieczne dla producenta a nie klienta

0
  • #8 13 Lip 2009 14:23
    obywatel1983
    Poziom 9  

dzwoniłem do serwisu, w czwartek ma przyjechać-zobaczę co z tego wyniknie!!

0
  • #9 13 Lip 2009 22:04
    bronek1806
    Poziom 22  

A może, pan Technik wymieniając termostat pomylił kabelki. :). A Wy tu od razu że nieszczelność.

0
  • #10 14 Lip 2009 15:34
    levy^
    Poziom 16  

ty Krzysiek od razu wyczuwasz spisek :)

0
  • #11 16 Lip 2009 15:19
    obywatel1983
    Poziom 9  

Był serwisant i siedział 1h. Lodówka miała -napełnienie R 600-nie wiem jak to rozumieć?!sam mi dobrze nie wytłumaczył!

1
  • #12 16 Lip 2009 21:21
    TomekCarlos
    Poziom 26  

obywatel1983 napisał:
    Był serwisant i siedział 1h. Lodówka miała -napełnienie R 600-nie wiem jak to rozumieć?!sam mi dobrze nie wytłumaczył!

R 600 to rodzaj czynnika użytego w procesie napełniania. Dokładnie N-butanu.

0
  • #13 17 Lip 2009 12:39
    obywatel1983
    Poziom 9  

Najlepsze wtym wszystkim jest to ze od wczorajszego dnia po napełnieniu lodówka nadal chodzi bez przerwy-teraz to już nic nie rozumiem.Jeśli się nie wyłączy do niedzieli to cha będę chciał nową lodówkę!!!

0
  • #14 17 Lip 2009 22:42
    obywatel1983
    Poziom 9  

a jeżeli lodówke zostawię pusta to czy bedzie to miało wpływ na długość jej "chodzenia" tzn. czy bedzie długo się nie wyłączać?czy to będzie miało jakiś wpływ?

0
  • #15 20 Lip 2009 12:07
    obywatel1983
    Poziom 9  

lodówka mimo uzupełnienia r600 nadal się nie wyłącza!!serwis trzeci raz już przyjedzie!!!

0