Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer aktywny BLAUPUNKT EMB 800A - opinie?

12 Lip 2009 09:11 13792 15
  • Poziom 9  
    Potrzebuje mały, firmowy subwoofer z dobrym brzmieniem w niskich częstotliwościach. Nie słucham głośno muzyki i w aucie bass chce słyszeć tylko ja, wiec nie potrzeba mi pasywnych zestawow. Auto rozmiaru hatchback:]

Czy ktoś słyszał jak gra ten model? Ewentualnie co polecacie do 400zl?
  • Poziom 36  
    Za taką cenę kupisz sobie MDS08 + wzmacniacz i ten zestaw będzie według mnie "troszeczkę" lepszy od tego Blaupunkta.
  • Poziom 12  
    Może JBL GTO 1260BR albo Magnat Active Reflex 300A :D
  • Poziom 9  
    No tak, nad magnatem tez mysle, choc jest on troche duzy. JBL zas ze wzmakiem za drogi. Ten Blaupunkt 800A ma dla mnie idealne wymiary 250x250x270 czyli bardzo mały i takiego szukam. Nie musi być głośno:)
    Chyba nikt go nie jeszcze nie testował... poczekam z tydzien i go po prostu kupie w ciemno.
  • Poziom 11  
    i jak ten blaupunkt? kupiłeś? bo teraz ja się nad nim zastanawiam...
  • Poziom 21  
    Słyszałem tą skrzynie tylko że pod osobnym wzmakiem.Nie wiem jakiej mocy jest wzmacniacz w budowany ale grało to pod mac audio mp 2000 czyli koło 130 wat w mostku.I jak na tą cenę to bardzo dobrze to grało.
  • Poziom 9  
    Hej,
    zamiast emb800A, kupiłem (już dobre pół roku temu;) blaupunkt thb 210A. Nie wiem jak ta 800setka ale 210a to bdb. sprzęt:) nie jest to może najgłośniejszy sub ale jak na aktywny ma b.duże możliwości, schodzi z częstotliwościami bardzo nisko (naprawde już od 20Hz!! do ok. 70Hz-90Hz) i robi to czysto, bez żadnego buczenia. Sub w bagażniku, auto wielkości hatchback. 100%zadowolenia ale trzeba mu dobrać dobre głośniki na przód, bo w parze ze przeciętnymi 10cm na przodzie, brakuje zestawowi kick-bassu (80-200hz). Najlepiej wrzucić dobre 13cm z tweeterami na przód + sub aktywny od blaupunkta i naprawde będzie czysto i porządnie grać! (dla osób podróżójących a nie dwie wioski dalej;)
    Aha, to wszystko na podstawowym modelu pionnera deh-2000mp.
    Pozdro
  • Poziom 10  
    Witam

Chciałem się dołączyć do pytania i odświeżyć temat.

Pytanie dotyczy tak samo modelu BLAUPUNKT EMB 800a, gdyż w Saturnie stoi takie pudło w promocji za 269 zł i zastanawiam sie czy sie opłaca?

Drugie pytanie: Czy w kategorii sub-ów aktywnych zmieniło się coś ? czy dalej nie są polecane ? Czy Może znalazł się jakiś model godny uwagi ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Aktywny sobvoofer to szajs. Nie brał bym żadnego.
  • Poziom 12  
    masejj napisał:
    Witam

Chciałem się dołączyć do pytania i odświeżyć temat.

Pytanie dotyczy tak samo modelu BLAUPUNKT EMB 800a, gdyż w Saturnie stoi takie pudło w promocji za 269 zł i zastanawiam sie czy sie opłaca?

Drugie pytanie: Czy w kategorii sub-ów aktywnych zmieniło się coś ? czy dalej nie są polecane ? Czy Może znalazł się jakiś model godny uwagi ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Słuchałem tego blaupunkta emb 800-pozytywne zaskoczenie,za tą cene śmiało polecam.
  • Poziom 31  
    mateusz18092 - zapewne nie słyszałeś tej skrzyneczki skoro tak o niej piszesz.

Ja wczoraj mialem okazję odsłuchać to maleństwo i jestem zaskoczony.
    Skrzynka jak na swoje rozmiary gra dość głośno, i nawet nieźle pod względem jakości dźwięku, poza tym wyposażona jest w płynnie regulowany przesuwnik fazy (!)

Jeśli wielkość skrzynki i integracja jej w jednej obudowie są priorytetem to polecam w 100%

Oczywiście należy pamiętać że to tylko 20cm głośnik i wzmacniacz 75w rms ale daje radę :)
    Do normalnego słuchania spokojnie wystarczy.

A za 269zł naprawdę warto
  • Poziom 36  
    Słuchałem w media markt nie dawno, trochę kiepsko to gra, napewno słabo.

To ten mały z wbudowanym wzmacniaczem tak?

Tak to pykało ale nie grało, może dlatego że nie była w bagażniku, i tak naprawdę po włożeniu do bagażnika to ten bass ledwo będzie się przeciskał, ale kto co lubi bo mi to do gustu nie przypadło.
  • Poziom 2  
    Założenie jest takie, ze ma być to mały subwoofer aktywny, żeby w koszta nie lecieć.
    Nie mówimy tu o porównywaniu go do Alpine, PB czy innych liderujących firm, bo wiadomo, że to nie ta półka.
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak jest jak mówi przedmówca, potrzebuje basu w samochodzie, nie musi byc to super extra system. Wydaje mi się że taki aktywny SUB bedzie wystarczał.

Czytałem, że jak ktoś wylatuje tutaj z pomysłem tanio i dobrze,to przepis jest jeden Blaupunkt gta + Magnat Xpress 10/12. Niestety nie chce sobie zagracać bagażnika bo jest mi bardzo potrzebny.
  • Poziom 31  
    Aha - zapomniałem dodać, dużą rolę gra tu typ nadwozia i auto - np. w renault scenic albo toyota yaris gdzie przestrzeń bagażowa jest niejako "w kabinie", grało to fajnie. Nie wiem jak będzie w sedanie, ale na pewno gorzej.
  • Poziom 11  
    Panowie, czy ktoś miał zamontowanego tego subika w sedanie?
    Woziłem go dość długo w hatchbacku i jak na moje potrzeby, sprawował się idealnie.
    Obecnie mam większe auto w sedanie (Accord) i nie wiem czy warto ciągać kable i wsadzać w bagażnik tego Blaupunkta, czy zbierać kasę na coś "grubszego"?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Dodam, że nie potrzebuję sprzętu do lansu. Chodzi mi tylko o trochę więcej basu.