Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sprawdzić stabilność i wydajność komputera ?

Seba.K 12 Jul 2009 11:49 21508 18
    Seba.K
    Level 12  
    Witam ściągnąłem Ortos by Jonny Lee i zupełnie nie wiem o co chodzi w tym programie można ustawić priorytet od 1 do 10 i rodzaj testu.
    Mógłby ktoś mi powiedzieć jak obsługiwać ten program i czy dobry ściągnąłem albo jakiś inny polecić.
    Bo bym chciał sprawdzić stan komputera :)

Z Góry Dziękuje :!:
    adderek
    Level 12  
    Masz masę oprogramowania - zależy co chcesz zrobić.
    Oto kilka linków po PL: http://lmgtfy.com/?q=sprawdzi%C4%87+stabilno%C5%9B%C4%87+pc
    Oólnie to należy odpalić coś, co intensywnie korzysta w testowanej części. jeśli chcesz sprawdzić stabilność całego systemu to od biedy jakiś benchmark styknie.
    Możesz też odpalić sisoft sandra - ma masę modułów sprawdzania stabilności/wydajności
  • Helpful post
    Mery84
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Stabilność CPU: Orthos w teście Blend Test z wysokim priorytetem, GPU: Furmark w trybie Stability test, RAM: bootowalna wersja Memtest86+.
  • Helpful post
    Sobota
    Level 26  
    Program OCCT, zależy czy ci chodzi o stabilność całej maszyny czy o konkretny podzespół?
    Seba.K
    Level 12  
    Mery84 wrote:
    Stabilność CPU: Orthos w teście Blend Test z wysokim priorytetem, GPU: Furmark w trybie Stability test, RAM: bootowalna wersja Memtest86+.

Jak go użyje to on tak nieskończoność będzie chodził czy pokaże jakiś wynik, bo na forum innym czytałem zostaw go na 12 h i co potem ?
    Mery84
    Orthos nie pokaże Ci żadnego wyniku to ciągły test i możesz go sam przerwać. 12h to przesadyzm moim zdaniem. Jeśli procesor wytrzyma Blend Test przez 1h bez resetu lub temperatur na poziomie skrajności to możesz uznać za stabilny względnie.
    Seba.K
    Level 12  
    To bym prosił o jakiś program, który by mi mówił o tej temperaturze :)

A tu obrazki od OCCT 1h na wysokim priorytecie:
    Mery84
    O temperaturach powie Ci Everest.

Ja natomiast z innej beczki. Dlaczego Twój Barton pracuje na FSB 100MHz i tym samym ma drastycznie zaniżone taktowanie?
    Barton jest na FSB 166MHz (lub zależnie od modelu 200MHz) więc sam sobie policz ile tracisz.
    Seba.K
    Level 12  
    A można zmienić FSB z 100Mhz na 166Mhz lub 200Mhz , to się robi w BIOSie i czy się nic nie stanie jak zwiększe :?:
    Sobota
    Level 26  
    Stanie się procek wróci na domyśle taktowanie ;-) Chyba że bios zaniżył również napięcie CPU to będzie on dawał błędy w Orthosie itp. Skoczy oczywiście temperatura CPU. Co do jej sprawdzenia to Real temp, Core Temp, Everest, Speed Fan. A najlepiej to oprogramowanie producenta płyty.
    Seba.K
    Level 12  
    Ale gdzie to się ustawia w BIOSie :?:
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Mery84
    MasterOver wrote:
    sądząc po mnożniku Athlona 3200+ Barton.

Nie do końca masz rację. Jest również Barton na FSB 166MHz z mnożnikiem x11:

Athlon XP 2500+ 1833 MHz 512 KB 166 MHz 11x 1,65 V 68,3 W AXDA2500DKV4D

Seba. K dla pewności daj screen z CPU-Z zakładka CPU, a najlepiej zdejmij radiator i podaj oznaczenie kodowe procesora jakie będzie na nalepce.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Mery84
    slawek_ko wrote:

A kiedyś Moderator mówili .
    Everest może "klamac"Czy miernik brać czy wierzyć programom?
    Może się zdecydujemy.
    Ale jeszcze nie padło pytanie o zasilacz.

Popatrz sam ująłeś sedno sprawy - może ale nie musi! Mnie everest pokazuje bardzo dobrze odczyty w przeciwieństwie do speedfan.
    lukasrz
    Level 18  
    Tak jak już ktoś napisał wyżej.

Test stabilności płyty głównej, procesora i pamięci zrobisz programem superpi lub goldmemory test.

Do karty graficznej 3D MARK. Zapuszczasz test na godzinę do dwóch jak nie zwiśnie to wszystko OK :)
    kamilao22
    Level 10  
    wielkie dzieki za pomoc w diagnozie mojego PC
    Seba.K
    Level 12  
    Wszystkim bardzo dziękuje ale dałem komputer do sąsiada ponieważ posułem coś i niewiedziałem jak to narawić poprosiłem go żeby on podkręcił komputer :)