Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka POLAR PDF 385 - Bęben stoi w miejscu

Josey 12 Lip 2009 12:58 2467 7
  • #1 12 Lip 2009 12:58
    Josey
    Poziom 13  

Witajcie. Ja mam taki problem z pralką polar pdf. Pralka ma już 12 lat. Silnik nie reaguje na programator i stoi w miejscu bęben. Czy wymiana tego kondensatora rozwiąże mój problem, bo wyjąłem silnik z myślą że poleciały szczotki, a tam nie ma żadnych szczotek nawet.....Programator działa poprawnie i gdy powinien sie załączać silnik to słychać tylko buczenie lekkie, ale nie ma siły się zakręcić. Przy odwirowaniu gdy się go popchnie ręką, to pracuje, ale gdy mu przyjdzie w drugą stronę zawrócić, to też nie ma siły...

Kondensator wykręciłem a gdy nim poruszam, to jakby była w nim woda albo jakiś inny płyn...

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

0 7
  • #3 12 Lip 2009 13:15
    macieja
    Poziom 25  

Witam.
    Wymień kondensator 16mikro. I sprawdź.

1
  • #4 12 Lip 2009 13:25
    Josey
    Poziom 13  

OK. Jutro rozejrzę się za nim by go kupić. A powiedzcie mi czy ten kondensator jest niesprawny jeśli w nim coś tak chlupocze?

0
  • Pomocny post
    #5 12 Lip 2009 13:30
    macieja
    Poziom 25  

Nie Powinno w nim nic chlupać ! Sprawdzić pojemność i będziesz wiedział czy jest dobry czy nie

0
  • #6 12 Lip 2009 17:36
    Josey
    Poziom 13  

ok.Wielkie dzięki. Odpiszę, jak problem zniknie to wtedy niech ktoś zamknie temat

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

A jak sprawdzić w nim pojemność. Mam taki uniwersalny miernik właśnie...

0
  • #7 13 Lip 2009 16:17
    Josey
    Poziom 13  

No i nici. Pralke podłączyłem, i tyle co zakręciło bebnem a zrobiło sie jakieś zwarcie i wywaliło mi korki. A tam gdzie się podłącza kabelkami grzałkę chyba, wyciekło troszkę jakiegoś plastiku jakby....

0
  • #8 20 Lip 2009 15:47
    Josey
    Poziom 13  

Ok. Awaria naprawiona. Zwarcie powodował tzw. czeski błąd. Kabel od kontrollki wysunął się i dotknął do bebna aż się sam przyspawał.

Dziękuje wszystkim za porady. Wymiana kondensatora była jednak potrzebna. Temat zamykam

0