Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5220 - luz na baterii i sycączy zasilacz

12 Lip 2009 13:28 1554 3
  • Poziom 20  
    Witam

Acer Extensa 5220

Mam dwa problemy:
    1. Luz na baterii, pika co jakiś czas - doszedłem do tego że bateria nie łączy. Przy pracy na samej baterii, delikatne przesunięcie powoduje wyłączenie laptopa. Laptop posiada 4 gumowe stopki, jedna z nich jest pod baterią i to powoduje że po jakimś czasie bateria robi się luźna. Jak temu zaradzić?

2. Zasilacz wydaje dźwięk, który przypomina syk, syczenie. Pracuje poprawnie. Jest ciepły, ale nie grzeje się ponad miarę. Czy można używać zasilacz z takim dźwiękiem, czy coś grozi komputerowi od strony zasilacza?
  • Poziom 12  
    Co do zasilacza, to jak wydaje ten dźwięk to podczas podłączenia z baterią czy bez?
    A jeśli chodzi o "luz" na baterii... nie wiem jak w tym modelu laptopa, ale w innych da sie te styki troche "rozciągnąć" to spowoduje lepsze przyleganie styków do baterii.
  • Poziom 20  
    Niestety stykow si nie da podgiac, ale włożyłem kawałek papierka pomiędzy baterię, a wnękę i usztywniło baterię.

Zasilacz syczy nawet, jak jest odłączony od laptopa, jego syczenie jest inne na podłączonym laptopie, inne na gdy chodzi system, inne pod różnym stopniu obciążenia. Wydaje mi się że zawsze głóśność syczenia jest jednakowa, tylko (chyba) rodzaj się zmienia.

Czy taki zasilacz można użytkować?
    (syczy tak już 2 miesiące)
  • Poziom 12  
    Tak można :) Syczy ponieważ w środku jest przetwornica a nie transformator... Sam mam ładowarke do telefonu która tak syczy i działa już 3 lata :D